Türkiye Finans Konut Finansmanı Kampanyası

Türkiye Finans Katılım Bankası konut kredisi finansmanı kampanyası hazırladı. Kampanya kapsamında müşterilere aylık yüzde 0,89 kâr payı oranı öngörülmektedir. Konut finansmanı dahilinde en uygun oran aylık yüzde 0,89 olmakla birlikte, vade süresi uzadıkça kâr payı oranı da artış göstermektedir.

Uzayan Vadelerde Artan Faiz Oranları

Türkiye Finans Katılım Bankası konut kredisi finansmanı kampanyası kapsamında müşterilerine 12 ile 120 ay arası vade yelpazesi sunmaktadır. 12 ay vadeli konut kredisi kullanmak isteyen müşteri için kâr oranı aylık yüzde 0,89 düzeyindedir. Vade uzadıkça oranlarda yukarı çıkmaktadır. 13 ile 24 aya kadar vade olanağından yararlanarak likidite edinmek isteyen müşteriler için kar payı oranı aylık yüzde 0,99 seviyesindedir. Müşteri daha uzun vade tercih ederse; 25 ay ile 60 ay diliminde kar payı oranı aylık yüzde 1,03 olarak gerçekleşmektedir. Türkiye Finans Katılım Bankası konut finansmanındaki en uzun vade dilimini 61 aydan 120 aya kadar belirlemiştir. Bu süre diliminde finansman edinmek dileyen müşteriler için tayin edilen kar payı oranı ise aylık yüzde 1,09 noktasıdır.

Türkiye Finans Katılım Bankası tüm kredi tutarlarında ve vade dilimlerinde müşterilerinde binde beş oranında kredi tahsis ücreti tahsil etmektedir. 70 bin Türk Lirası finansman kullanımında bu tutar müşterilerden 350 Türk Lirası dosya masrafı olarak tahsil edilmektedir. Ayrıca müşterilerden konut sigortası poliçe prim ücreti da alınmaktadır.