Vakıf Katılım Bankası Konut Finansmanı ve Konut Finansmanı Kar Oranları

Vakıf Katılım Bankası kurulduğu günden bu yana gelişimini hızla sürdürmekte ve katılım bankacılığı sektöründe yerini sağlamlaştırmaktadır. Dini hassasiyetlere uygun olarak finansman sağlayan ve bu kapsamda bankacılık hizmeti veren Vakıf Katılım Bankası, konut finansmanı ürünü ile de müşterilerinin ev sahibi olmasına yardımcı olmaya çalışmakta.

Vakıf Katılım Bankası konut finansmanı dahilinde likidite edinerek ev sahibi olmak isteyen bir vatandaşın kullandığı finansmanı bankaya geri ödeyebileceği azami vade süresi 120 ay olarak belirlenmiştir. Müşterinin tercih ettiği vade dilimine göre uygulanacak kar oranı farklılık göstermektedir.

Konut Finansmanı Kar Oranları!

Satın almak istediği ev için Vakıf Katılım Bankası’ndan nakit desteği edinmek isteyen müşteriler için kar oranları aylık yüzde 0,82 seviyesinden başlamaktadır. Bahse konu aylık yüzde 0,82’lik kar oranı azami 24 ay vadeye kadar geçerlidir. 25 ila 36 ay arası vadeli konut finansmanı ediniminde bankanın müşteriye tatbik ettiği kar oranı aylık yüzde 0,92 noktasına çıkmaktadır.

37 ila 60 ay aralığında bir vade tercih ederek konut finansmanı kullanmak isteyen müşteriler için Vakıf Katılım Bankası’nın belirlediği kar oranı aylık yüzde 0,95’dir. 61 ila 120 ay aralığındaki bütün vadelerde bankanın müşterilerine sunduğu kar oranı aylık yüzde 0,99 seviyesindedir. Vakıf Katılım Bankası bütün vade süresi ve bütün finansman meblağlarında müşterilerinden finansman tahsis ücreti talep etmektedir. Finansman tahsis ücreti, kullanılan likiditenin binde beşi oranında sabittir. 90 bin Türk Lirası konut finansmanı edinen bir müşteri için bu tutar 450 liradır.

Konut finansmanından faydalanmak isteyen müşterinin ekspertiz ücreti ve diğer sigorta poliçe prim ücretlerini de karşılaması gerekmektedir. Konut finansmanı kullanımlarında finansmana konu eve ipotek işlemi uygulanmaktadır ve ipotek tesis işlem ücreti de müşteriden tahsil edilmektedir.

Diğer Finansman ve Kredi Kampanyaları için Krediler kategorisini ziyaret edebilirsiniz.