Vakıfbank Sarı Panjur Halden Anlayan Konut Kredisi Kampanyası!

Vakıfbank, müşterilerine özel 120 aya varan vadeye kadar ve uygun faiz oranlı Sarı Panjur Halden Anlayan Konut Kredisi kampanyası düzenledi.

Sarı Panjur Halden Anlayan konut kredisi kapsamın vatandaşlar hayalini kurdukları eve sahip olabilecekler. Söz konusu kredi için müşterilerin alacakları finansman tutar azami 1.000.000 Türk Lirasına kadar geçerlidir. Ödemeler ise yine bankanın müşterilerine özel sunduğu artan taksit ödemeli, azalan taksit ödemeli ve esnek ödemeli olmak üzere 3 çeşit olarak olmaktadır.

Sarı Panjur Halden Anlayan Konut Kredisi kapsamında 120 ay vadeli alınacak 100 bin Türk Liralık finansman için müşterilerin aylık toplam maliyet oranı yüzde 0,9466, yıllık toplam maliyet oranı yüzde 11,9702 ve uygulanan faiz oranı yüzde 0,92’dir. Banka, alınan kredinin binde 5’i kadar kredi tahsis ücreti talep etmektedir. 100 Bin Türk Lirası için bu ücret ise 500 Türk Lirasına tekabül etmektedir. Vakıfbank, söz konusu kredi için taşınmaz rehin ücreti almayıp ekspertiz ücretini ortalama olarak hesaplamıştır. Ekspertiz ücreti evin bulunduğu şehir, metrekaresi ve benzeri gibi kriterlere göre değişiklik göstermektedir. Ekspertiz ücreti faturanın karşılığı kadar tahsil edilip, ortalama olarak 800 Türk Lirasına tekabül etmektedir. Banka müşterilerin hayat sigortası yaptırmalarını mecburi tutmuş ve 100 bin Türk Lirası finansman üzerinden örnek olarak 35 yaşındaki erkek müşteri için hesapladığı sigorta bedelini kendi sitesinde belirtmiştir. Bu tutar 170,78 Türk Lirası olup, müşterinin yaşına, cinsiyetine, alınan finansman değerinin vadesine, müşterinin tercih ettiği ödeme planına göre değişiklik göstermektedir.

Sarı Panjur Halden Anlayan Konut Kredisine başvurmak isteyen müşteriler başvurularını Vakıfbank’ın kendi internet sitesinden ya da yanlarına nüfus cüzdan fotokopilerini, alacakları evin tapu fotokopisini ve gelir belgelerini yanlarına alarak Vakıfbank şubelerine gitmeleri gerekmektedir.