Yapı Kredi Bankası Kelepir Mortgage’de Faiz Oranları 0,90’dan Başlıyor!

Yapı Kredi Bankası, kendisinden konut kredisi edinerek ev sahibi olmak isteyen müşterilerine “Kelepir Mortgage” kapsamında uygun faizle finansman olanağı sunuyor. Yapı Kredi Bankası’ndan likidite edinerek konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar uzun vadelerde ödemelerini zorlanmadan yapabilme fırsatına kavuşuyorlar.

Yapı Kredi Bankası Kelepir Mortgage kapsamında müşterilerine aylık yüzde 0,90 faiz oranı sunmaktadır. Bahse konu faiz oranından yararlanmak isteyen müşterilerin banka tarafından sunulan “Çınar Paketi” almaları gerekmektedir.

120 Aya Kadar Aynı Oran!

Yapı Kredi Bankası, konut kredisinden Çınar Paket alarak yararlanmak isteyen vatandaşlara aylık yüzde 0,90 faiz oranını 120 ay vadeli olarak sağlamaktadır. Müşteri kelepir mortgage kredisini ister 10 ay vadeli olarak kullansın, isterse 120 ay vadeli olarak kullansın bahse konu faiz oranına tabi olmaktadır.

Konut kredisinden faydalanarak ev sahibi olmak isteyen müşteriler, bankaya bir defaya mahsus olmak üzere dosya masrafı ödemek durumundadırlar. Kredi tahsis ücreti olarak adlandırılan bu ücret, kullanılan kredi meblağının binde beşi oranındadır. Müşteri, 200 bin Türk Lirası kredi edinmesi durumunda bankaya bin Türk Lirası kredi tahsis ücreti ödeyecektir.

Bununla birlikte, konut kredisi edinmek için krediye konu evin ekspertiz değerinin tespit edilmesi gerekmektedir. Ekspertiz değerinin tespiti için gereken ekspertiz ücreti, müşteriye yansıtılacak bir diğer masraftır. Ekspertiz ücretinin ne kadar olacağı önceden tayin edilememektedir. Bu durum krediye konu konutun lokasyonuna ve metrekaresine göre değişkenlik arz edebilmektedir.

Yapı Kredi Kelepir Mortgage’dan faydalanarak ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar; konut sigortası ve DASK yaptırmak durumundadırlar. Konut sigortası poliçe prim ücreti ve Doğal Afet ve Yangın Sigortası (DASK) poliçe prim ücretleri de müşteriden tahsil edilmektedir.

Yapı Kredi Kelepir Mortgage ve Çınar Paketi ile ilgili detaylı bilgi almak ve krediye başvurmak için Yapı Kredi Şubeleri ile şahsen görüşülmesi gerekmektedir.