Yapı Kredi Bankası’ndan 2. El Araç Alacaklara Masrafsız Kredi!

Yapı Kredi Bankası, duyurduğu kampanya ile 2. el araç alacak vatandaşları memnun edeceğe benziyor. Banka tarafından duyurulan kampanya uyarınca taşıt kredisi kullanan vatandaşlar, kredi kapsamında kredi tahsis ücreti ödemiyorlar.

Halkımız tarafından dosya masrafı olarak da tabir edilen ve bankalar tarafından genellikle; müşterinin kullandığı kredi meblağının binde beşi seviyesinde tahsil edilen tutar, bu kredi kampanyası kapsamında Yapı Kredi Bankası tarafından müşterilerine yansıtılmamaktadır.

Masrafsız Kredide Son Tarih 31 Ocak!

Yapı Kredi Bankası tarafından düzenlenen kampanya 31 Ocak 2017 tarihinde sona ereceğinden ikinci el araç almak isteyen vatandaşların ellerini çabuk tutmasında yarar var.

Masrafsız kredi kampanya koşulları kapsamında Yapı Kredi Bankası, faiz oranlarını ve vade süresini resmi internet sitesinden deklare etmemiştir. Bununla birlikte banka, uzun vade süreleri ve cazip faiz oranları önerdiğini ve bu konuda bilgilendirme için müşterilerini Yapı Kredi Bankası Şubeleri’ne beklediğini belirtmiştir.

Yapı Kredi Bankası ikinci el taşıt almak isteyen vatandaşlar için kampanyasını 19 aralık tarihinde başlatmış ve 31 ocak tarihinde sona erdirecektir. Bu süreç dahilinde alacağı araca karar veren vatandaşlar banka ile şahsen görüşerek kendilerine özel taşıt kredisi faizlerini ve vade seçeneklerini öğrenebilirler.

Kredi tahsis ücreti ödenmeyen kampanyada vatandaşın karını kısaca hesap edecek olursak; ikinci el bir taşıt almak için Yapı Kredi Bankası’ndan 40 bin Türk Lirası likidite edinmek isteyen müşteri kredi tahsis ücreti olarak Yapı Kredi Bankası’na herhangi bir ücret ödemeyecektir. Oysa kampanya haricinde taşıt kredisi kullanmak istese yahut farklı bir bankanın tahsis ücreti bulunan kredi ürününden faydalanmak istese, 40 bin Türk Lirası kredi meblağı için vergiler hariç 200 Türk Lirası kredi tahsis ücreti yani dosya masrafı ödemesi gerekecekti. Kampanya kapsamında müşteri bu ücreti ödemekten kurtulmaktadır.