Ziraat Bankası’ndan 50.000 TL Arsa Kredisi!

Ziraat Bankası, bir arsa sahibi olarak geleceğe yatırım yapmak isteyenlere avantajlı faiz oranları ve 60 aya kadar uzayan vade seçenekleri eşliğinde ihtiyaç duyulan nakit desteğini sağlıyor.

Ziraat Bankası, arsa kredisi için 60 aya kadar vade seçeneği sunuyor. Banka tarafından satın alınacak arsa için ekspertiz değeri araştırması yapılırken; ekspertiz değerinin yüzde 50’sine kadar arsa kredisi temin edilmesine olana sağlıyor. 

Satın alınacak arsanın belediye sınırları içerisinde olmasına ve imar planına sahip olmasına özen gösteren Ziraat Bankası, belediye sınırları içerisinde bulunmayan arsalar için arsa kredisi olanağı sunmuyor. Vade süresi boyunca arsa üzerine ipotek tesis eden Ziraat Bankası, gelir durumunun ve kredi notunun yeterli olması halinde ek herhangi bir teminat talebinde bulunmuyor.

Ziraat Bankası, aynı zamanda kredi vade süresi boyunca hayat sigortası uygulamasını da zorunlu tutuyor.

Ziraat Bankası 50 bin Türk Lirası Arsa Kredisi Ödeme Planı

Ziraat Bankası’ndan satın alacağınız arsa için 50 bin Türk Lirası tutarında arsa kredisi çekmeniz halinde uygulanacak aylık sabit arsa kredisi faiz oranları yüzde 1,19 olurken; ödeme yapılacak aylık eşit taksit tutarı da bin 246 Türk Lirası’na tekabül etmektedir.

Bu ödeme planı, 28 Ağustos tarihinde aşağıda yer alan bağlantı kullanılarak Ziraat Bankası’na ait internet sitesi üzerinden hazırlanmıştır.

Aynı zamanda internet sitemizde yer alan krediler kategorisinden tüm kredi türleri hakkında kapsamlı bilgi edinebilirsiniz.