Ziraat Bankası’ndan Girişimci Kredileri

Türkiye’nin kamu ve özel bankaları arasında en geniş müşteri portföyüne sahip olan Ziraat Bankası, girişimcilerin ihtiyaçlarına çözüm olabilmek adına Borçlu Cari Hesap Kredisi, İskonto ve İştira Kredisi ve Gün İçi Kredi seçeneklerini sunuyor.

Girişimciler için 4 farklı kredi seçeneği sunan Ziraat Bankası, cari hesaptan gün içi nakit ihtiyaç için gereken krediye kadar bir çok çözüm sunuyor. İşte Ziraat Bankası’nın girişimciler için sunduğu o krediler!

Borçlu Cari Hesap Kredisi

İşletme sahiplerinin acil nakit ihtiyacı yaşadıkları durumlarda hızlı bir çözüm üretmek adına hazırlanan bu paket ile, ihtiyacınızı anında 12 aya kadar vade seçenekleri ile karşılayabilirsiniz. Borçlu Cari Hesap Kredisi’ne başvurmanız halinde paranız hazır bir şekilde uygun faiz oranları ve istediğiniz bir ödeme şekli ile birlikte hesabınızda hazır olarak beklemekte. Maksimum vade süresi 12 ay olan Borçlu Cari Hesap Kredisi için başvurularınızı Ziraat Bankası Şubelerinden yapabileceğiniz gibi; internet sitesi ve müşteri hizmetleri çağrı merkezi üzerinden de detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Borçlu Cari Hesap Kredisi devre sonu dönemlerinde, vade sonu dönemlerinde ve hesabınızın kapanış dönemlerinde faiz tahakkuku yapmaktadır.

İskonto ve İştira Kredisi

İskonto ve iştir kredisi sayesinde artık müşterilerinizden temin ettiğiniz senetlerin vadesini beklemenize gerek olmayacak. Ziraat Bankası şubelerinden başvuracağınız İskonto ve İştira Kredisi ile senetlerinizin vadesini beklemeden, portföyünüzü Ziraat Bankası’na devrederek uygun faiz oranları ile birlikte geri ödeme şansını yakalayabilirsiniz. İskonto ve iştira edilecek olan senetlerin vadesi ya da çekin keşide tarihi ile sınırlı olmaktadır. Senet vadesine en çok 6 ay ya da çekin keşide tarihine en çok 6 ay kalan senet ve çekler kabul edilmektedir.

Gün İçi Kredi

Günlük nakite sıkışan işletmeler için profesyonel bir çözüm sunan Ziraat Bankası, Gün İçi Kredi’ye başvurmanız halinde hesabınızda her an hazır para olma imkânını sağlıyor. Provizyon açığınızı kapatmak, kısa süreli nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak ya da hızlı havele/eft işlemlerinizi gerçekleştirilmek amacıyla Gün İçi Kredi’nizi kullanabilirsiniz. Gün İçi Kredi’nin vadesi 1 gündür. Gün sonunda kapatılmaktadır. Eğer gün içi kredinizi gün sonunda kapatmazsanız, kullandığınız miktar ticari kredi şeklinde işleme konularak faiz uygulanmaya başlamaktadır. Gün İçi Kredi’ye Ziraat Bankası Şubelerinden başvuru yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası’nın ve diğer bankaların sundukları kredi kampanyaları seçeneklerine krediler kategorimizden göz atabilirsiniz.