ING Bank Hoş Geldin Faizini 11,5’a Yükseltti!

“Eski Köye Yeni Âdet” sloganıyla bankacılık sektörüne yeni bir soluk getiren ING Bank, mevduat sahibi müşterilerini memnun etmeye devam ediyor. Banka, müşterilerine avantajlı faiz oranları sunduğu “E- Turuncu Hesap” kapsamında Hoş Geldin faizini yüzde 11,25’den yüzde 11,5 seviyesine yükseltti.

ING Bank kredi talep eden müşterileri için olduğu kadar, mevduat sahibi müşterileri için de avantajlı oranlar ve farklı bankacılık ürünleri sunuyor. Banka tarafından geliştirilen E- Turuncu Hesap’ta müşterilere Hoş Geldin Faizi olarak 1 yıla kadar tam yüzde 11,5 faiz oranı önerilirken, 1 yıldan sonra faiz oranlarında azalma yaşanıyor.

Maksimum Faiz Oranı Yüzde 11,5!

ING Bank “E- Turuncu Hesap” dahilinde müşterilerine sunduğu faiz oranını, müşterinin mevduat meblağına ve tercih ettiği vade süresine göre tayin etmektedir. 1 ay ile 1 yıl vade aralığında 500 bin Türk Lirası mevduatı ING Bank’a yatıran bir müşteri yüzde 11,5 faiz alabilecektir.

500 bin Türk Lirası üzeri meblağlarda banka tarafından uygulanan faiz oranı vadeye bağlı olmaksızın yüzde 4’tür. ING Bank “hoş geldin” faizini azami 1 yıl vadeye kadar uygularken, 1 yılın üzeri süreler için faiz oranları azalmaktadır.

1 yıl üzeri vadelerde; 10 bin Türk Lirası’na kadar olan mevduatlar için yüzde 5,5 faiz oranı uygulanırken, 10 bin Türk Lirası ile 25 bin Türk Lirası aralığındaki meblağlar için yüzde 7,5 faiz oranı, 25 bin Türk Lirası ile 75 bin Türk Lirası arası mevduatlar için yüzde 8,5 faiz oranı tatbik edilmektedir. 75 bin Türk Lirası ila 150 bin Türk Lirası mevduatlar için yüzde 9 faiz oranı, 150 bin ile 250 bin Türk Lirası aralığı meblağlar için yüzde 9,5 faiz oranı, 250 bin ile 500 bin Türk Lirası aralığındaki mevduatlar için yüzde 10 faiz oranı önerilmektedir.