Mevduatı Olana Yüksek Faiz Kiraz Hesap İle Fibabanka’da!

Fibabanka tarafından mevduat sahibi müşteriler için uygulamaya konulan Kiraz Hesap; nakdi olan vatandaşlara brüt yüzde 11,75 faiz oranı sunuyor. Kiraz Hesap dahilinde sunulan yüzde 11,75’lik faiz oranı maksimum 60 güne kadar verilmektedir.

Maksimum 500 Bin Türk Lirası’na Kadar Geçerli Oran 11,75!

Fibabanka yeni uygulamaya koyduğu Kiraz Hesap dahilinde müşteri mevduatının 3 bin Türk Lirası’na kadar olan kısmına faiz getirisi sunmamaktadır. Faiz getirisi 3 bin 1 Türk Lirası’ndan sonra başlamaktadır. Bununla birlikte bahse konu hoş geldin faizini (yüzde 11,75) edinmek isteyen müşterilerin hesabında minimum 4 bin Türk Lirası bulunmalıdır. Yani bu faiz oranı, vadesiz hesapta tutulacak 3 bin Türk Lirası’nın üzerine bin Türk Lirası daha eklendiğinde uygulanmaya başlanmaktadır.

Kiraz Hesap’ta müşterilere sunulan cazip faizin edinilmesinde bir de üst limit vardır. Mevduat sahibi müşteri; maksimum 500 bin Türk Lirası’na kadar hoş geldin faiz oranından faydalanabilmektedir. 500 bin Türk Lirası üzeri meblağlar için banka tarafından faiz uygulanmamaktadır. Ayrıca müşterilerin dikkat etmesi gereken en önemli hususlardan biri de söz konusu cazip faiz oranının 60 güne kadar geçerli olduğudur. Bu sürenin üzerinde mevduatını Kiraz Hesap’ta değerlendirmek isteyen müşterilere “devam faizi” olarak yüzde 9,5 faiz oranı uygulanacaktır.

Fibabanka Kiraz Hesap’tan müşteriler belirledikleri vadesiz alt limitle sınırlı olmakla birlikte istedikleri bankacılık işlemi 7 gün 24 saat yapmakta özgürdürler. Yani vadesiz hesaptan yapılan; para çekme, para yatırma, havale, EFT gibi işlemler vadesiz limitle kısıtlı olmakla beraber her daim yapılabilmektedir.

Fibabanka Kiraz Hesap için belirlediği faiz oranlarında değişiklik yapma hakkını saklı tuttuğunu deklare ettiğinden, mevduatını bahse konu hesapta değerlendirmek isteyen müşterilerin bankaya nakitlerini yatırmadan önce güncel faiz oranlarını öğrenmeleri yararlarına olacaktır.