Turkish Bank TL Mevduat Faiz Oranları

Bankacılıkta 1 asrı aşkın tecrübesi ve bilgi birikimi bulunan Turkish Bank, müşterilerine kaliteli hizmet sunma vaadinde bulunuyor. Ülkemizde şubeleşmek için gayret içerisinde olan banka, mevduat sahibi müşterilerine faiz getirisi olanağı tanıyor.

Türk Lirası Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranları

Turkish Bank, müşterinin tercih ettiği vade ve meblağ kıstasına göre sunduğu faiz oranlarında müşterilerine farklı oranlar önermektedir. Bütün meblağlarda 31 gün vadeye kadar banka tarafından sunulan faiz oranı yüzde 2,5 olarak tayin edilmiştir.

32 ila 91 gün arası vadeli olarak Türk Lirası mevduatını Turkish Bank’a yatırmak isteyen müşteriye; 1.000 Türk Lirası’ndan 50 bin liraya kadar yüzde 3,5 faiz oranı, 50 bin ila 250 bin arası meblağlar için yüzde 3,75 faiz oranı ve 250 bin Türk Lirası tutarlar için ise yüzde 4 faiz oranı sunulmaktadır.

92 ila 180 gün arası vadeli olarak Türk Lirası mevduatını Turkish Bank’ta değerlendirmek isteyen müşteriye; bin liradan 50 bin liraya kadar yüzde 4,25 faiz oranı, 50 bin ila 250 bin arası meblağlar için yüzde 4,5 faiz oranı ve 250 bin Türk Lirası tutarlar için ise yüzde 4,75 faiz oranı önerilmektedir.

181 gün üzeri vadeli olarak Türk Lirası mevduatını Turkish Bank’a getirerek faiz getirisi edinmek isteyen müşteriye; bin lira ila 50 bin lira arasında yüzde 4,5 faiz oranı, 50 bin ila 250 bin arası meblağlar için yüzde 4,75 faiz oranı ve 250 bin Türk Lirası tutarlar için ise yüzde 5 faiz oranı önerilmektedir.

Turkish Bank tarafından vadeli mevduat hesabının açılması için gereken minimum mevduat meblağı bin Türk Lirası olarak tayin edilmiştir. Bu meblağın altındaki tutarlar için banka tarafından faiz getirisi önerilmemektedir. Banka, ayrıca kişiye özel güncel faiz oranlarını bildirmek üzere müşterilerini şubeleriyle görüşmek üzere davet etmektedir.