Türkiye Finans Katılım Bankası Altın Katılma Hesabı!

Türk Halkı olarak bizim için altın en önde gelen yatırım aracı. Halkımızın yastık altında zor günler için biriktirdiği altınlar her zaman “güvenli liman” konumunda. Lakin yastık altında atıl şekilde duran altınlar, hem halkımıza hem de ekonomiye bir katkıda bulunmuyor. Üstelik güvenlik tehlikesi de mevcut.

Türkiye Finans Katılım Bankası, Altın Katılma Hesabı ile altını olan yahut altın satın alarak birikim yapmak isteyen müşterilerine kar oranı sunuyor. Banka tarafından altın katılma hesabı için belirlenen kar- zarar ortaklığı yüzde 50-50 olarak tayin edilmiş.

Açılış Limiti 50 Gram Altın!

Türkiye Finans Katılım Bankası, Altın Katılma Hesabı kapsamında müşterilerinin hesap açtırabilmesi için minimum 50 gram altını olmasını şart koşmaktadır. 50 gram ve üstü gramajda altınlar için banka tarafından kar payı işletilmeye başlanmaktadır.

Türkiye Finans Katılım Bankası, Altın Katılma Hesabı’nın asgari 92 gün kırık vadeli olarak açılabileceğini belirtmiştir. 50 gramın aşağısına inen altın katılma hesaplarının kapatılacağı uyarısını yapan banka, bu durumda müşteri mevduatını cari hesaba aktarmaktadır.

Altın Katılma hesabı sayesinde müşteriler, hem altının fiyatında meydana gelen yükselmelerden faydalanabileceklerken, ayrıca banka tarafından verilebilecek kar payından da istifade etme olanağına kavuşacaklardır.

Türkiye Finans Katılım Bankası tarafından müşterilerine sunulan Altın Katılma Hesabı kapsamında, dileyen müşteri vade sonlarında minimum 0,01 gram olmak üzere altın alma ve satma işlemi gerçekleştirebilmektedir. Üstelik bankadan alınacak internet bankacılığı yahut tanımlanacak telefon bankacılığı yöntemiyle altın alım satım işlemleri ev rahatlığında şubeye gitmeye gerek kalmadan gerçekleştirilebilmektedir.

Altının değerleneceğini düşünen müşteriler vade sonunda hesaplarına ekleme yapma olanağına sahiptirler. Ayrıca altının düşeceğini ön gören müşterilerde vade sonunda hesaplarından altın bozdurma işlemi gerçekleştirebileceklerdir.