Yapı Kredi Bankası Vadeli Dolar Hesabı

Vadeli mevduat sizin yatırımınızı ister yabancı para birimleri cinsinden ister Türk Lirası cinsinden ister altın olarak faiz oranı değişikliklerinden etkilenmeden, sabit bir getiri sağlayan yatırım haline dönüştürür. Sizin yatırımınızın daha fazla artması için yapılan bir uygulamadır.

Oldukça risksiz ve güvenilir bir yöntemdir. Bankadaki paranız yasalar çerçevesinde devlet güvence altındadır. Seçilen ve bankanın müşterilerine özel olarak sunduğu vade ve faiz oranlarını mutlaka iyi bir şekilde değerlendirilmelidir. Bütün bankalar Merkez Bankasına bağlı olsa da sağladıkları imkânlar ve kampanyalar farklılık gösterebilmektedir. Bu noktada tercih edilen banka üzerine herkes iyi bir şekilde düşünmelidir. Çünkü seçilen vadede herhangi bir sorun yaşanmasu durumunda o vade bitene kadar bu banka ile çalışmak zorunda kalınmaktadır.

Yapı Kredi Bankası Vadeli Dolar Hesabı

Yapı Kredi Bankası Vadeli Dolar Hesabı bir ile on iki ay arasındaki vadelerde hesap açılmasını sağlamaktadır. Bu vade dolduğunda belli koşullar altında bu vadenin yenilenmesi sağlanır ya da istenildiği takdirde para vadesiz hesaba aktarılır. Eğer banka ile vade sonunda herhangi bir etkileşimde bulunulmazsa banka müşterilerinin eski anlaşmasını aynen kabul ederek aynı faiz oranı ve vade ile yatırımın vadesini yeniden başlatılır.

Yapı Kredi Bankası Vadeli Dolar Hesabı sayesinde yatırılan para oldukça değerli bir şekilde hesapta duracaktır ve gün geçtikçe artacaktır. Kırık vadeli mevduat özelliği ile vade sonunu bir günden başlayarak otomatik olarak yenilenmesi için talimat verebilme özelliğidir. Bu sayede kişiler uğraşmadan vadeleri kolaylıkla yenilenir. Vadeli hesap açmak için internet şubesi kullanılabilir. Ayrıca kişiler kendilerine en yakın şubeye başvurarak da vadeli hesap açmaları mümkündür. Bu hesabı açabilmek için bir diğer seçenekte telefon bankacılığıdır.

Yatırımlar bu üç yöntemden herhangi birini kullanarak açılan vadeli döviz hesabından oldukça karlı bir şekilde değerlendirmek mümkündür. Aynı zamanda Yapı Kredi fonlarında paranın bir kısmını değerlendirme imkânı da sunmaktadır. Mevduat stopaj oranları da pek çok banka ile benzerlik göstermektedir.