Akbank İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?

İnternet bankacılığı, günümüzde pek çok bankacılık işlemlerimizi kolaylaştıran bir sistemdir. Bankaların internet bankacılığı uygulamalarıyla kredi ödemelerimizi, kredi kartı ödemelerimizi, eft ve havale işlemlerimizi, para yönetimimizi kolay bir şekilde gerçekleştirmemiz mümkündür. Benzer şekilde önceki dönemlerde sadece banka şubelerinde yapılan kredi başvuruları artık bankaların internet bankacılığı uygulamalarından hızlı bir şekilde yapılabilmektedir.

Akbank İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?

İnternet bankacılığı uygulamasına giriş yapabilmek için müşteri numarası ve şifresi gerekmektedir. Müşteri numarası ve şifresi olmadan internet bankacılığından yararlanmak mümkün değildir.

Daha önce Akbank internet bankacılığı şifresi almayanlar, bankanın resmi internet sitesinde ilgili bölümün hemen altında yer alan ‘’Şifre Al’’ sekmesinden ulaşabilirler.  Açılan sayfada Akbank müşteri numarası ya da TC kimlik numarasının belirtilen alana girilmesi gerekmektedir. Daha sonra anne kızlık soyadının ilgili harfleri belirtilen kutucuklara girilmeli, devamında ise kart numarasının son 4 hanesi de girilerek devam edilmelidir. Ardından açılan sayfadan Akbank internet şubesi şifre alma işlemleri tamamlanmaktadır. Akbank internet şubesine giriş yapmak için yeniden Akbank ana sayfasına girilmesi gerekmektedir.

Akbank internet şubesi ile hesaplar tüm ayrıntılarıyla incelenebilir, hesap hareketlerinin raporlarını almak mümkündür. Ayrıca para gönderme, kredi kartı borcu ödeme, fatura ödeme gibi bankacılık işlemlerini de Akbank internet bankacılığı ile kolayca halletmek mümkündür.