Teminatsız Kredi Nasıl Alınır?

Güncel acil nakit ihtiyaçları, taşıt almak için nakit desteği, konut almak için nakit desteği gibi konularda bir para ihtiyacınız varsa ve teminat gösterecek herhangi bir mal varlığınız bulunmuyorsa bu haber tam size göre! İşte teminatsız kredi çekmek için yapabileceğiniz yöntemler!

Teminat, bir kredi çekme aşamasında, kredinizi ödeyememe durumunuzda bankanızın teminat gösterdiğiniz mal varlığından ödemelerinizi temin etmesi anlamına gelmektedir. Yüksek meblalı paralar için kredi başvurusu gerçekleştirdiğinizde, aylık sabit gelirinizin yanında bir takım mal varlığınızın da olması ve bu mal varlığınızın da teminat olarak gösterilmesi gerekmektedir.

Ülkemizde bankalar teminat olarak devlet memuru çalışanların kefil olmasını da talep etmekle birlikte, son birkaç yıldır uygulanan sistem ile teminat yerine ipotek tesisi kullanılmaktadır. Satın alacağınız konut, satın alacağınız arsa ve satın alacağınız otomobiller için kredi aşamasında rehin tesisi gerçekleştiren bankalar, ödemeleriniz bitene kadar bu rehini korumaktadır. Kredi ödemelerinizin tamamlanması halinde ise satın aldığınız mülkün tarafınıza devri gerçekleştirilmektedir. Bu sayede kredi tutarınız için gerekli teminat sağlanmış olmaktadır.

Siz de satın alacağınız konut, arsa ya da taşıt için kredi başvurusu gerçekleştirecekseniz, herhangi bir teminat ya da kefil arayışından önce bankanız ile bizzat görüşerek satın alacağınız mülk üzerine rehin tesisi gerçekleştirilip gerçekleştirilemeyeceğini danışmanız gerekir. Bu sayede kendinizi ve bütçenizi yormadan uygun faiz oranları ve uzun vade seçenekleriyle gerekli acil nakit desteğinizi sağlamış olursunuz