Türkiye Finans’tan Hac Umre Finansmanı

Hac farizasını ve umre vazifesini yapmak hemen her Müslüman’ın en büyük emelleri ve istekleri arasındadır. Bu ideale kavuşmak isteyen vatandaşlarımız çeşitli maddi zorluklarla karşılaşmaktadırlar. Türkiye Finans Katılım Bankası hac ya da umre vazifesini gerçekleştirmek isteyen vatandaşlarımız için uygun koşullarda finansman olanakları sunmaktadır.

Türkiye Finans Katılım Bankası tarafından müşterilerini tanınan olanaklar ile likidite edinmek ve hac ile umre vazifesini yerine getirmek mümkündür. Katılım Bankacılığı kurallarını uygun olarak hizmet veren Türkiye Finans, bu nedenle müşterilerine sunduğu nakitte dini hassasiyetlere de azami derece riayet göstermektedir.

Hac Umre Finansmanı Koşulları!

Türkiye Finans Katılım Bankası tarafından sunulan hac ve umre finansmanından yararlanmak isteyen vatandaşlar için anlaşılan tur firmasının Umre organizasyonu yapmaya yetkili olması ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan listede yer alması gerekmektedir. Bununla birlikte Hac ibadeti için finansman edinmek isteyen müşterinin Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen kurada isminin çıkmış olması ve hac ibadetini yapmak için kutsal topraklara gitmeye hak kazanmış olması gerekmektedir.

Bu şartlara uyan vatandaşların Türkiye Finans Katılım Bankası ile hac ve umre finansmanı konusunda görüşmelerinde bir sakınca bulunmamaktadır. Hac ve umre finansmanı kapsamında başvuruları banka tarafından değerlendirilecek vatandaşlara hac ve umre için finansman başvuru cevapları verilmektedir.

48 aya kadar vadelendirerek likidite edinebilecek vatandaşlara banka tarafından uygulanacak kar oranı aylık yüzde 1,39 olarak tayin edilmiştir. 12 ay vadeli olarak bahse konu finansmandan yararlanacak müşterilere finansmanın yıllık maliyeti yüzde 23,12 seviyesinde olurken, 24 ay vadeli olarak likidite edinmek isteyen müşteriler için finansmanın yıllık maliyeti yüzde 22,58 seviyesinde gerçekleşmektedir. 36 ay vade için bu oranı yıllık yüzde 22,39 düzeyinde, ​48 ay vade için ise yıllık yüzde 22,3 noktasındadır.