Ziraat Bankası Promosyon Ödemelerini Erken Tarihe Aldı!

Ziraat Bankası, emekli maaşlarını Ziraat Bankası’ndan 3 yıl boyunca alma sözü veren vatandaşlara ödeyeceği promosyonları erken tarihe çekti. İşte tüm detaylar!

11.5 milyon emekliyi ilgilendiren promosyon ödemelerinde Ziraat Bankası’ndan ek bir hamle geldi. Bir kısım emeklinin temin ettiği, bir kısım emeklinin ise önümüzdeki aylarda temin edeceği promosyon ödemeleri için Ziraat Bankası tarihi erkene çekti.

3 yıl boyunca aynı bankadan maaş alma sözü veren emeklilerin aylık maaş miktarı bin Türk Lirası’na kadar olan 300 Türk Lirası, bin Türk Lirası’ndan 2 bin Türk Lirası’na kadar olanlara 375 Türk Lirası, 2 bin Türk Lirası üzerinde olanlara ise 450 Türk Lirası tutarında promosyon ödemesi yapılacak.

Bahsi geçen ödemeler için SGK ile yaptığı anlaşma uygulaması gereğince ödemeleri 3 aya bölerek yapacaktı. Bahsedilen bu sisteme göre T. C. kimlik numarasının son rakamı 0 ve 2 olan vatandaşlar ödemelerini Mart ayında, 4 ve 6 olanlar Nisan ayında, 8 ile bitenler ile Mayıs ayında alacaklardı. 

Ziraat Bankası beklenmedik bir düzenleme yaparak, Mayıs ayında olan ödemeleri de erken tarihe çekti. Farklı bankaları tercih eden vatandaşlar, ödemeler için Mayıs ayını bekleyecek iken, Ziraat Bankası ödemeleri Nisan ayı içerisinde yapacağını duyurdu.

Başvurusunu yapan her vatandaşın ödemelerini alabildiği bu sistem ile birlikte Ziraat Bankası, farklı banka tercihi yapan vatandaşlarda bir hayal kırıklığın sebep olarak, kendi müşterilerini bir kez daha sevindirdi.

Promosyon ödemeleri kapsamında Türkiye genelinde 11.5 milyon emekli ödeme alacak. Ziraat Bankası’nın ödemeleri Nisan ayında biterken, diğer bankalar Mayıs ayında da ödeme yapmaya devam edecekler.