Ziraat Bankası’ndan Çiftçiye Kredi!

Türkiye’nin en geniş şube ağına sahip olan bankası konumunda olan Ziraat Bankası, kuruluş amacına uygun olarak çiftçiyi ve ziraatle uğraşan girişimcileri desteklemeye devam ediyor. Ziraat Bankası tarafından çiftçilere verilen kredi meblağı 2016 yılı itibariyle 42 milyar lira seviyesini aştı.

2015 yılını çiftçi kredileri kapsamında 33 milyar lira seviyesinin üzerinde kapatan Ziraat Bankası, 2016 yılında 8,4 milyar liralık yeni kredi sağladı. Çiftçiler için sağlanan kredinin geçen yıl ki artışın akabinde 42 milyar liranın üzerine çıktığı kaydedildi.

Yatırım Kredileri Giderek Artıyor!

Ziraat Bankası Kredi Politikaları Genel Müdür Yardımcısı Cengiz Göğebakan tarafından yapılan açıklamalara göre Ziraat Bankası üreticiye destek olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl çiftçi kredilerinde yüzde 25’i aşkın artış kaydettiklerini belirten Göğebakan, her daim üretenin yanında olduklarının altını çizdi.

2016 yılında tarımsal yatırım kredilerindeki artışın yüzde 22 seviyesinde gerçekleştiğinin altını çizen Ziraat Bankası Kredi Politikaları Genel Müdür Yardımcısı Cengiz Göğebakan, işletme kredilerindeki artışın ise yüzde 27 noktasında olduğunu vurguladı.

Yatırım harcamalarının içinde yine tarımsal kredilerin ve özellikle traktör alımına yönelik kredilerin ilk sıralarda yer aldığını belirten Göğebakan; üreticilerin ihtiyaçlarına uygun koşullarla geliştirilen ve faiz indirimli uygulamaları dışında kullandırılan kredilere olan ilginin de hat safhada olduğunu vurguladı.

Doğru çözüm üretildiğinde ve üreticilerin taleplerinin tam olarak anlaşılarak karşılanabildiğinde talebin de artmaya başladığını gördüklerini belirten Göğebakan, sübvansiyon uygulamaları haricinde de kullandırılan tarım kredilerinde yüzde 49’u aşkın bir artış kaydettiklerinin altını çizdi.  Bu artışla birlikte tarım kredilerinde 10 milyar lira sınırının aşıldığını belirten Göğebakan, sübvansiyon uygulanan kredilerin dikkate alınmadığı durumda dahi bahse konu rakamlar dikkate alındığında bu alanda Ziraat Bankası’nın tarım sektörü kredilerinde ilk sırada gelen banka olduğunu vurguladı.

Eğer Kredi Notunuz Kredi Çekmek İçin Uygun Değilse HSBC’den Düşük Kredi Notuna İhtiyaç Kredisi Fırsatı Haberimizi de inceleyebilirsiniz.