Altın Yatırımını Ziraat’te Yapın, Kazançlı Çıkın

Türkiye’nin önde gelen kamu bankalarından bir tanesi olan Ziraat Bankası, yatırımcıların en çok tercih ettiği bankalar arasında. Birikimlerinizi altına dönüştürerek ister vadesiz, ister vadeli olarak yatırım yapmanıza olanak sağlayan Ziraat Bankası uygun koşullar ile gram bazında altın yatırımı yapmanıza olanak sağlıyor.

Türkiye’nin önde gelen kamu bankalarından olan Ziraat Bankası, geniş müşteri portföyünü geliştirmek ve kaliteli hizmet verebilmek için kampanyalarına tüm hızı ile devam ediyor. Altın yatırımı yapmak isteyen herkese isterse vadeli, isterse vadesiz altın hesabı olanağı sunan Ziraat Bankası, gram bazında altın alışverişi yapmanıza olanak sağlıyor.

Ziraat Bankası’nda bir altın hesabı açarak, gram bazında altın alımı ve altın satımı yapabilirsiniz. Altınınızı istediğiniz an nakte çevirmenize olanak sağlayan Ziraat Bankası, herhangi bir işçilik maliyeti gibi ek masraf ile karşılaşma olasılığınızı sıfıra indirgerken, düşük ayar gibi sorunlar ile uğraşmanızı da engelliyor.

Birikimlerinizi altın fiyatlarına duyarlı olan vadesiz TL ya a Amerikan Doları hesabınız üzerinden gram bazında değerlendiren Ziraat Bankası, işlemleriniz esnasında herhangi bir masraf ya da komisyon talebinde bulunmayarak, yatırım işlemlerinizi kolaylıkla yönetmenize olanak sağlıyor. Vadesiz hesap üzerinden işlem yapan müşterileri için Türk Lirası cinsindeki hesaplar üzerinden yedi gün yirmi dört saat işlem yapılmasına olanak sağlayan Ziraat, Amerikan Doları bazındaki hesaplarda işlem saatlerini 09.00 18.00 aralığında tutuyor.

Ziraat Bankası’nda açacağınız bir hesap ile vadesiz olarak işlem yapacağınız altın binde bin oranında saf altın olmakta ve minimim altın işlem limiti ise 0,01 gram olarak tespit edilmiş durumda. Ziraat Bankası’nda yapacağınız altın birikimlerinizi kolaylıkla Türk Lirası ya da Amerikan Doları’na çevirerek nakit olarak teslim alabilirken, altın olarak fiziki teslimat yapılmadığı da kampanyanın detayları arasında edindiğimiz bilgilerden.

Eğer ki Ziraat Bankası’nda altın birikimi yapacağınız hesabınız bir yatırım hesabı, yani vadeli hesap olarak açılırsa, işlem yapacağınız altının saflık derecesi 995/1000 oranında oluyor. Tam altının gram dengini 6,44 gram olarak belirleyen Ziraat Bankası, yarım altını 3,22 gram üzerinden, çeyrek altını ise 1,61 gram üzerinden değerlendirerek alım-satım yapmanıza olanak sağlıyor. Vadesiz hesapta olduğu gibi yatırım hesabında da minimum işlem limitini 0,01 gram olarak belirleyen Ziraat Bankası, gündüz 09.30 ila 16.00 saatleri arasında, akşam ise 18.30 ila 08.00 saatleri arasında işlem yapmanıza olanak sağlıyor.

Ziraat Bankası’nda altın yatırımı yapmak için Ziraat Bankası İnternet Şubesi’ne giriş yapabilir, size en yakın Ziraat Bankası Şubesi’ni ziyaret edebilir ya da Ziraat Bankası Telefon Bankacılığı üzerinden bilgi alarak, hesabınızı oluşturabilirsiniz.