Ziraat Bankası’ndan Yurt Dışı Atağı!

Ziraat Bankası 17 farklı ülkede hizmet vermeye devam ederken, yeni bir ülke daha ekleyerek, yurt dışı hizmet alanını genişletiyor. Ziraat Bankası, 18. ülke olarak JSC Ziraat Bank Georgia adıyla Gürcistan’da hizmet verecek.

Bankanın Tiflis, Batum ve Marneuli’de yer alan şubeleri JSC Ziraat Bank Georgia adı altında toparlanarak tek çatı altında birleşecek.

Türkiye’nin kamu bankaları arasında önemli bir yere sahip olan Ziraat Bankası, aynı zamanda en geniş uluslararası ağa sahip olan bankası. Gürcistan genelinde üç farklı şubesi yer alan Ziraat Bankası, JSC Ziraat Bank Georgia’yı kurarak on sekizinci ülkeye yatırımını yapmış oldu.

1998 yılından bu yana geçen süreçte Tiflis, Batum ve Marneuli’de şubesi bulunan Ziraat Bankası, yeni kurduğu JSC Ziraat Bank Georgia’ya bu şubelerini bağlayarak tek çatı altında hizmet vermeye devam edecek.

İlk etapta Balkanlar’da çok şubeli olma yolunda önemli adımlar atan Ziraat Bankası, şimdi de yönünü Orta Asya ve Kafkaslar’a doğru çevirmiş durumunda. Yüzde 100 oranında Ziraat Bankası’na ait olan JSC Ziraat Bank Georgia, Gürcistan’da Ziraat Bankası’nın genişlemesine ve daha fazla şubeye kavuşmasına ortam yaratacak.

JSC Ziraat Bank Georgia’nın bir diğer hedefi ise Gürcistan’ın yerel bir bankası haline gelmeyi başararak Gürcistan firmalarına ve Gürcistan’da ticari hizmet sunan şirketlere internet bankacılığı, bireysel kredi, kart ürünleri gibi konularda hizmetler sunulması olacak.