Benzin İndirimi Yolda!

Bu gece itibariyle benzinde 15 kuruşluk bir indirim bekleniyor. İndirim, tüm şehirlerde geçerli olup dağıtım ve depolama maliyetine göre farklı miktarlarda gerçekleşecek.

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası tarafından yapılan açıklamada, 26 Nisan 2017 Çarşamba Günü Saat 00.00 itibariyle geçerli olacak 15 kuruşluk bir indirim beklendiğin yer verildi. Çarşama günü 00.00 itibariyle geçerli olacak olan indirim, benzin grubunda 15 kuruşluk bir indirim beklenirken, gaz yağı grubunda da 15 kuruşluk bir indirim bekleniyor. Sendika, 26 nisan tarihinde motorin grubunda herhangi bir indirim beklemiyor.

Benzinde İndirim Yolda!

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası bugün bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, benzin ve ürünlerinin rafineri çıkış fiyatlarında değişiklik beklendiğini belirten Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası, 26 Nisan 2017 Çarşamba günü itibariyle geçerli olacak 15 kuruşluk bir indirim beklendiğini aktardı. İndiirmin benzin grubunda 15 kuruş olarak bekleneceğini aktaran sendika, gaz yağındaki indirimin de 15 kuruşa tekabül edeceğini belirtirken motorin grubunda herhangi bir indirim olmayacağını aktardı.

Güncel Benzin Fiyatları

İstanbul’da şu anda ortalama 5,37 Türk Lirası’ndan satılan 95 oktan kurşunsuz benzin, yapılacak olan indirim ile beraber 5,22 Türk Lirası’na kadar gerileyecek. Ankara’da şu anda 5,41 Türk Lirası üzerinden satılan benzin ise, 26 Nisan 2017 Çarşamba günü itibariyle 5,26 Türk Lirası’na gerileyecek.

Fiyatlar Şehire Göre Değişiyor

Bölgeye, depolama durumuna ve transfer durumuna göre şehirden şehire farklılık gösteren benzin fiyatları İzmir’de de 5,39 Türk Lirası’ndan 5,24 Türk Lirası’na kadar gerileyerek satışa sunulacak.