E-Ticaret Şirketleri İncelemeye Alınıyor!

Maliye Bakanı Naci Ağbal, bugün yaptığı açıklamada e-ticaret yapan firmalar için vergi incelemelerini uluslarası düzeye çıkarttıklarını belirtirken, kazanç sağlayıp vergisi ödememiş tutarlar için e-ticaret firmalarının muhattaplarına uyarı yapıldığını belirtti.

Geride bıraktığımız 20 yıllık süre zarfında hızlı bir yaygınlaşma olan e-ticaret uygulamaları üzerinden açıklamalar yapan Ağbal, özellikle küresel düzeydeki ticari faaliyetlerin oldukça önemli bir kısmının elektronik ortamlar üzerinde yürütüldüğünü belirtirken, önümüzdeki süreç içerisinde ivmeli bir artışın da beklendiğini açıkladı.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, satışı gerçekleştirilen ürünlerin yaşadığı dolaşım sürecinde, sanal ticaret sektörünün oldukça önemli bir yere sahip olmaya başladığını belirtirken, bu boyutun artık uluslararsı düzeye de sıçradığını ve ülkeler arasında gerçekleşen ticaret rekabetinde de fazlasıyla önemli bir yere sahip olduğunu belirtti.

„Türkiye Bu Fırsatı İyi Kullanmalı“

Maliye Bakanı Naci Ağbal, yaşanan gelişmeler ile birlikte hızlı bir büyüme ivmesi yakalayan e-ticaret sektörü için, Türkiye’nin iyi kullanması gereken bir sektör olduğunu belirtti. Rekabet ortamında avantajlı bir konum sağlayacak olan e-ticaret sektörünün iyi kullanılması gerektiğinin altını çizen Ağbal, aynı zamanda Türkiye’nin sahip olduğu üretim gücünün kullanılması ile birlikte ticari imkanların üst seviyelere rahatlıkla çıkacağını belirtti.