3 Çocuğa Vergi İndirimi Geliyor!

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Gelir Vergisi Kanun Tasarısı hakkında bilgi paylaşımında bulundu. Ağbal, aynı zamanda üçüncü çocuk için uygulanan yüzde 5’lik vergi indiriminin de bahsi geçen tasarı ile birlikte yüzde 10’a çıkartılacağını belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gündeme sık sık getirilen ‚üç couk projesi‘ için sunulan vergi desteği, yüzde 5’den yüzde 10’a çıkartılacak. Aynı zamanda engelli çocukların da 18 yaşına kadar çocuk statüsünde sayılma kuralı kaldırılarak, engelli ailelerine ömür boyu vergi indirimi uygulaması sunulacak.

Başbakan Binali Yıldırım’ın başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu’nda Maliye Bakanı Naci Ağbal, Gelir Vergisi Kanun Tasarısı hakkında bilgiler verdi. Mecliste bekleyen tasarının, Gelir Vergisi ve Kurumlar Vergisi yasa tasarılarının birleşmesi yönünde, yeni bir çalışma barındırdığı da Ağbal tarafından aktarılan bilgiler arasında yer aldı.

Konuşmasında, tasarının ekonomik gelişmeye önemli katkı sağlayacağını belirten Ağbal, yatırımların artacağını ve ülke genelinde üretim ve istihdamı destekleyecek önemli adımların yasa tasarısı içerisinde yer aldığını belirtti. Engelliler için 18 yaşına kadar çocuk sayılma, üniversiteye devam edilmesi halinde ise 25 yaşına kadar destek verilmesi şartında önemli bir değişiklik yapıldığını belirten Maliye Bakanı Naci Ağbal, bu değişiklik ile birlikte engelli ailelerine vergi indiriminin ömür boyu devam edeceğini aktardı.