Müjde! 20.000’i Öğretmen Olmak Üzere 100.000 Memur Alımı Yapılacak!

Maliye Bakanı Naci Ağbal, 2018 yılı itibariyle kamuya 100.000 yeni memur alımı yapılacağını açıkladı. Ağbal, alım esnasında önceliğin öğretmenlerde, hakimlerde, savcılarda, sağlık personellerinde ve araştırma görevlilerinde olacağını ifade etti.

Maliye Bakanı Naci Ağbal 2018 yılı itibariyle kamuya alımı yapılacak memurlar hakkında bilgi paylaşımı yaptı. Ağbal, bahsi geçen dönem içerisinde kamuya 100 bin yeni memur alımı yapılacağını belirtirken, alınacak adayların ağırlıklı olarak eğitim, hukuk ve sağlık sektörlerinde hizmet veren kamu kurumlarında istihdam edileceğini aktardı.

Alınacak adayların 4 farklı alanda istihdam edileceğini belirten Maliye Bakanı Naci Ağbal’a ek olarak açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 20 bin civarında öğretmen ataması gerçekleştirmeyi hedeflediklerini aktardı.

Orta Vadeli Program ve bütçe çalışmalarında önemli aşamalar katedildiğini aktaran Maliye Bakanı Ağbal, kamuda 2018 yılı itibariyle belirli bir sayıda yeni personel alımının yapılabileceğinde, Orta Vadeli Program’ın açıklanması ile birlikte kaç kişinin atamasının yapılacağının kesinleşeceğini aktardı. 

2018 yılında başta öğretmen, hakim, savcı, sağlık personeli ve araştırma görevlisi kadroları için alım yapıldığını belirten Ağbal, bu yıl içerisinde yapılan alımlar ile yakın rakamlarda alım olacağının bilgisini paylaştı.