KOSGEB Faizsiz Kredi Sonuçları Açıklanıyor

KOSGEB, 2017 yılının başında düzenlediği 50 bin Türk Lirası tutarındaki faizsiz krediye ait başvuru sonuçlarını bugün açıklayacak. İşte tüm detaylar!

KOSGEB, 2017 yılının ilk çeyreğinde KOBİ’lere özel 50 bin Türk Lirası tutarında faizsiz ve 3 aylık periyotlar ile geri ödenecek olan kredi imkanı sunmuştu. Yüz binlerce KOBİ tarafından başvurulan 50 bin TL faizsiz kredinin sonuçları ise bugün içerisinde kosgeb.gov.tr adresi üzerinden açıklanacak.

Krediye başvuranların KOSGEB’e bağlı internet sitesi olan kosgeb.gov.tr üzerinden başvurularını sorgulayacağı 50 bin TL faizsiz kredi için sonuçlar bugün açıklanacak.

Maliye Bakanı Naci Ağbal‚ın yaptığı açıklamada sonuçların 27 Şubat 2017 tarihinde açıklanacağı belirtilmişti. 10 Şubat itibariyle Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün KOSGEB Başkanı Recep Biçer ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, KOSGEB kredisini kullanmaya hak kazananların kredi kullanım aşaması öncesinde yapılması gerekenleri hatırlatmıştı. KOBİ’lerin kredi temin aşaması öncesinde KOSGEB veri tabanına kayıt olmaları gerektiğine dikkat çeken Özlü, aynı zamanda KOBİ Bilgi Beyannameleri’nin onaylı olarak oluşturulması gerektiğini hatırlatmıştı.

Kredinin temin edileceği bankalar arasında Akbank, Denizbank, QNB Finansbank, Garanti Bankası, Halkbank, İş Bankası, Vakıflar Bankası, Yapı Kredi Bankası ve Ziraat Bankası olduğunu hatırlatan Özlü, KOBİ’lerin faydalanabileceği 50 bin Türk Lirası tutarındaki faizsiz kredi için başvuruların 27 Şubat’ta açıklanacağını söylemişti.

Gün içerisinde KOSGEB’e bağlı internet sitesi olan kosgeb.gov.tr’den başvuru sonuçları yayınlanması bekleniyor.