Migros Türk AŞ. Tazedirekt.com ‚u Satın Aldı!

Her geçen gün gelişen ve büyüyen dünyamızda “doğal gıdaya” ulaşımın zorlaşması üzerine bu alanda yatırımlar artış gösterdi. Doğal gıda pazarlanmasında online alışveriş markası olarak piyasaya çıkan Tazedirekt, bir süre sonra faaliyetlerini durdurmuştu. Tazedirekt’in Migros Türk AŞ’ye satılması konusunda anlaşıldı.

2014 yılında kurulan “Tazedirekt.com”, doğal gıdaya ulaşamayan kent nüfusuna, yerel gıdaları ulaştırmaktaydı. Direkt kaynağından, yani üreticiden Tazedirekt tarafından alınan “gıda maddeleri” tüketici ile buluşturulmaktaydı. Tazedirekt.com, 2 yıl kadar faaliyet gösterdikten sonra 2016 yılı başında faaliyetlerine son verme kararı almıştı. Söz konusu karara gerekçe olarak ise “operasyonel faaliyet zorlukları” gösterilmişti. Migros Türk AŞ. tarafından satın alınan “Tazedirekt.com” piyasaya geri dönüyor.

Hasan Aslanoba: “Çocuğum Gibiydi”

2014 yılında piyasaya girdiğinde online alış veriş siteleri arasında türünün tek örneği olan tazedirekt.com, kısa sürede büyük bir atılım gerçekleştirmişti. Satıl hakkında beyanat veren Tazedirekt.com’un sahibi Hasan Aslanoba, Tazedirekt’in “çocuğu gibi” olduğunu söyledi.

Tazedirekt.com’a çok emek verdiğini belirten Hasan Aslanoba; Tazedirekt.com’un faaliyetlerini durdurmadan önce son 5 ayda ortalama yüzde 30 büyüdüğünü ifade etti. Söz konusu büyümeye rağmen “bir takım operasyonel sorunlar” sebebi ile projesini devam ettiremediğinin altını çizen Aslanoba; büyük fedakarlıklarla kurduğu ve kısa sürede geniş kitlelere ulaştırdığı markasını, Türkiye’nin önde gelen perakendecilerinden Migros Türk AŞ’ye devretmekten mutlu olduğunu belirtti.

Migros AŞ tarafından yapılan açıklamada da; Tazedirekt’in temsil ettiği fikrin Migros’un “en iyisi” anlayışıyla örtüştüğü vurgulandı. Migros’un 62 yıllık tecrübesinin tazedirekt.com projesine yansıtılması ile ortaya çıkabilecek sonuçtan herkesin memnun olacağının tahmin edildiği belirtildi.

Söz konusu satışın gerçekleşmesinin ardından “Tazedirekt.com’un” bundan sonraki aşamada nasıl bir strateji ile ilerleyeceği ise merak konusu. Doğal ürünlere ulaşmakta yeniden güçlü bir alternatife kavuşan tüketicilerde de bahse konu satış haberi heyecan yarattı.