A Bank Konut Kredisi Cazip Faiz Oranları

Kredi kullanarak konut satın almak isteyenler A Bank’ın Konut Kredisi ürününden faydalanarak kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz. A Bank Konut Kredisi dahilinde finansman sağlamak için müşterinin; kimlik, gelir belgesi, ipotek edilecek gayrimenkulün tapusu ve adres teyit edici belge ile bankaya başvurması yeterlidir.

Söz konusu konut kredisi kapsamında müşteri BSMV ve KKDF’den muaf tutulmaktadır. A Bank Konut Kredisi uyarınca vade süresine göre farklılık gösteren faiz oranları uygulamaktadır. Kredi kapsamında azami vade 120 ay olarak belirlenmiştir. Bahse konu konut kredisi dahilinde kullanılan kredi 24 aya kadar vadelendirilmiş ise aylık yüzde 0,9 faiz oranı; 25 ile 60 ay arası aylık yüzde 0,95 faiz oranı; 61- 84 ay vadelendirmelerde aylık yüzde 0,99 faiz oranı uygulanmaktadır. 85 ay ile 120 ay arasında vadelendirme yapıldığında ise müşteri aylık yüzde 1,1 faiz oranından yararlanacaktır.

Kredide Erken Ödeme Cezası Yok!

A Bank konut kredisi ürünü kapsamında kredi teminatı olarak hayat sigortası yapılmasını talep etmektedir. Hayat sigortası poliçe bedeli müşteriye aittir ve müşteri özelinde farklılık göstermektedir. Kredi kapsamında banka yalnızca Türk Lirası cinsinden finansman sağlamaktadır. A Bank Konut Kredisi koşullarına göre ekspertiz ücreti, taşınır taşınmaz rehin ücreti ve kredi tahsis ücreti müşteriden tahsil edilmektedir. Bunun yanı sıra konut sigortası, DASK (Zorunlu Deprem Sigortası) ve hayat sigortası yaptırılması zaruriyet göstermektedir.

Kredi ödemelerinde müşteri 1 aylık, 2 aylık taksitleri erken ödemek istediğinde erken ödeme bedeli alınmaktadır. A Bank Konut Kredisi kapsamında 60 ay vade ile 50 bin Türk Lirası likidite sağlayan müşteri aylık yüzde 0,95 faiz oranından yararlanacaktır. Bu durumda aylık bin 97 Türk Lirası civarındaki taksitlerle kredi geri ödemesi gerçekleştirilecektir. Vade sonunda toplam 65 bin 828 Türk Lirası kadar bir meblağ geri ödenmiş olacaktır. A Bank 50 bin lira için 250 Türk Lirası kredi tahsis ücreti tahsil edecektir.