Ziraat Bankası İndirimli Konut Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankası, Osmanlı döneminden bu yana bireylere daha uygun koşullarda ve avantajlı fırsatlarla finansman desteği sağlamak amacıyla kurulmuştur. Genel itibariyle tarım sektörünün desteklenmesini sağlasa da günümüzde bireysel konularda da destek sağlamaktadır.

Bireysel ihtiyaçlar için ihtiyaç kredilerinde, ev almak isteyenler içinse konut kredileri için çeşitli ürünler sunmaktadır. Her ticari kuruluş gibi belirli kredi faiz oranları da sizlerden talep edilmektedir. Ziraat Bankası İndirimli Konut Kredisi Faiz Oranları, %0,82 gibi oranlardan başlamaktadır.

Bu faiz oranları seçeceğiniz vadeye göre %0,95 olabilmektedir. 24 aylık vade süresi için %0,82 faiz oranları uygulanırken 25-60 aylık aralıklardaysa %0,90’lık kredi faiz oranları baz alınmaktadır. Bankanın konut kredisi faiz oranları son olarak 61-120 ay vade süresinde %0,95 olmaktadır.

1.000.000 TL’ye kadar kullanabileceğiniz konut kredileri için ekspertiz değerinin %75’ine kadar kredi kullanabiliyorsunuz. Konut kredisi faiz oranları sizin için uygun koşullar sağlıyorsa gerekli ödeme planını gerçekleştirerek bütçenizi ayarlayabilirsiniz. Ödeme planı oluşturmak için size uygun kredi faiz oranları ve vade seçeneklerini seçerek kredi hesaplaması yapabilirsiniz. Sizler içini örnek bir ödeme planı oluşturulursa;

100 bin TL’lik kredi için %0,90’lık kredi faiz oranları ve 60 ay vade süresiyle aylık taksitleriniz 2.164,28 TL olacaktır. Sizlerden ayrıca kredi tutarının %0,5’i kadar kredi tahsis ücreti, ekspertiz ücreti, sigorta masrafları, ipotek tesis ücreti gibi masraflar talep edilebilir. Ziraat Bankasının indirimli konut kredisi faiz oranları için sizlerden KKDF ve BSMV vergileri alınmamaktadır.