90.000’den Fazla Bağ-Kurluya Emekli Olma İmkanı!

Yeniden yapılandırma kapsamında bulunan 4B’li yani Bağ-Kur’lu vatandaşlar içerisinde yeterli olanaklara sahip olmayanlar için Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Ziraat Bankası’nın sunmuş olduğu teminatsız kredinin şans olduğunu söyledi.

Bu durumdaki tüm vatandaşların ikamet ettikleri yerde bulunan Sosyal Güvenlik Merkezi ile Ziraat Bankası şubelerine gidip başvuru yapabileceklerini, bu imkandan yararlanabileceklerini söyleyen TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, başvurular için son günün 31 Ağustos 2017 olduğunu belirtti.

Yazılı açıklamada bulunan Bendevi Palandöken, SGK ile Ziraat Bankası arasında imzalanmış olan yeniden yapılandırmaya ilişkin anlaşma sayesinde vatandaşların tüm borçlarının ödemelerini yapıp, emekli olabileceklerini, bunun için ise teminatsız kredi kullanabileceklerini hatırlattı.

Sigortalılar için hazırlanmış olan kanuna ilişkin olarak 30 Haziran mesai sonuna kadar yapılandırma ile birlikte 31 Ağustos mesai bitimine kadar da ödeme olanağı sağlandığını anımsatan Bendevi Palandöken, konuya ilişkin duyuruların Birlik ve Federasyonlara genelge ile yapıldığını söyledi. Yapılan anlaşma doğrultusunda 90.000’den fazla Bağ-Kurluya emekli olma fırsatı doğduğunu söyleyen Bendevi Palandöken, sigortalılık süresi ile yaşlarını doldurmuş ancak borçları sebebiyle emekli olamayan vatandaşların mağduriyetlerinin giderileceğini söyledi. Bununla birlikte devletin de alacaklarını tahsil etmiş olacağını söyleyen Palandöken, yapılan anlaşma sayesinde tüm Bağ-Kur’lu vatandaşların borçlarını rahat bir şekilde ödeyebileceklerini söyledi.

SGK’nın çok önemli bir görevi çok iyi bir şekilde temsil ettiğini söyleyen Bendevi Palandöken, SGK ile Ziraat Bankası arasındaki  anlaşmanın yaşlılık aylığı bağlanamayan tüm Bağ-Kur’lu vatandaşlar için imkan olduğunu söyledi.