Acun’dan Yeni Yatırım Dedikodusu!

Türkiye’de gerçekleştirdiği televizyon programları ile birlikte önemli bir başarı ivmesi gerçekleştiren Acun Ilıcalı’nın İstanbul Ticaret Odası’na kayıtlı olan şirket sayısı 24’e kadar çıktı.

2000’li yıllar ile birlikte spor muhabirliğinden televizyon programcılığına geçiş yapan Acun Ilıcalı Var Mısın Yok Musun, Yetenek Sizsiniz, Survivor Türkiye, O Ses Türkiye gibi Türk halkı tarafından yakından takip edilen birçok programa imza attı. 2013 yılında TV8’i satın alarak patronlu koltuğuna adım atan Acun Ilıcalı, Acun Medya Holding’in kuruluşunu yaptıktan sonra hem TV, hem de e-ticaret sektörlerinde önemli yatırımlar gerçekleştirdi.

İstanbul Ticaret Odası’na kayıtlı 14 adet şirketi bulunan Acun Ilıcalı, geçtiğimiz günlerde peş peşe 10 adet daha yeni şirketin kurulumunu gerçekleştirdi. Rusin Filmcilik, Orbis Filimcilik, Spero Filimcilik, Solis Prodüksiyon, Universum Prodüksiyon, Futura Prodüksiyon, Verus Filmcilik, Acun Global Prodüksiyon, Acun International Prodüksiyon, Acun World Prodüksiyon adları ile televizyon ve prodüksüyon alanında yeni yatırımlar yapacağı gözüken Ilıcalı hakkında bir de ortaklık dedikodusu yayılmaya başladı.

Yeni açılan şirketlerin sahipliği konumunda ise yüzde 100’lük hisse ile Acun Medya Holding’in olduğu gözükürken, Yönetim Kurulu Başkanlığı konumunda Acun Ilıcalı, Yönetim Kurulu Üyesi konumunda ise Ebru Atasav Tahrancı yer alıyor. Açılan bu yeni şirketler ile birlikte sahip olduğu şirket sayısını 24’e çıkartan Ilıcalı hakkında ise son zamanlarda Türkiye’de önemli bir ulaşım ağına sahip olan Kamil Koç firmasına da ortak olduğu yönünde dedikodular konuşuluyor.