Bakan Açıkladı! Bayram İkramiyesi Ödeme Tarihleri Belli Oldu!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, bugün katıldığı bir etkinlikte emekli vatandaşlara verilecek olan bayram ikramiyesi için tarih duyurusu yaptı. Bakan Sarıeroğlu, emeklilere 1.000 TL’lik bayram ikramiyesi için ödemelerin Haziran ayının ilk haftası içerisinde yapılacağını bildirdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu, Ak Parti Kadın Kolları İl Yönetimi ve İlçe Yürütme Kurulu Üyeleriyle birlikte Anneler Günü münasebetiyle düzenlenen etkinlikte bir araya geldi. Yaptığı konuşmada 4 yıl önce Soma’da meydana gelen maden faciasında hayatını kaybedenleri anan Bakan Sarıeroğlu, faciada hayatını kaybeden madencilere rahmet diledi.

Konuşmasında Türkiye’nin son dönemlerde hayata geçirdiği çalışmalar ve maruz kaldığı olumsuz durumlardan bahsederek devam eden Bakan Sarıeroğlu, “Rabbim bir daha böyle sınavlardan bizleri geçirmesin” dedi.

2018 yılı genelinde elde edilecek istihdam rakamlarının 2017 yılından çok daha iyi olacağını belirten Bakan Sarıeroğlu, Türkiye’nin Milli İstihdam Seferberliği, yerli ve milli sanayi, milli teknoloji gibi konularda yeni başarı hikayeleri yazacağını ifade etti.

Konuşmasında emekli vatandaşlara ödenecek olan bayram ikramiyesinden de bahseden Bakan Jülide Sarıeroğlu, merakla beklenen bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak sorusuna yanıt verdi. Bayram ikramiyesi ödemelerinin Haziran ayının ilk haftası içerisinde gerçekleşeceğini belirten Bakan Sarıeroğlu, aynı ödemenin Kurban Bayramı arifesinde de yapılacağını belirtti.

Konuşmasında 2018 yılının başında gerçekleştirilen taşeron işçilerin kadroya alınması çalışmasına da değinen Bakan Sarıeroğlu, elde edilen rakamlara göre 900 bine yakın taşeron işçinin kadroya alındığını ve süreçlerinin tamamıyla tamamlandığını ifade etti