İlave İstihdamda Hedef 15 Bin!

Sivas Valisi Davut Gül,  İŞKUR Genel Müdürlüğünün vatandaşlara sunmuş olduğu hizmetler ile ilgili bilgilendirme faaliyetinde yer aldığı tanıtım standını ziyarette bulundu. 

Tanıtım standında konuşmalarda bulunan Gül, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istihdam seferberliği ile ilgili yaptığı çağrıdan sonra  Sivas’ta Çalışma Hayatında Milli Seferberlik çerçevesinde 13.480 kişiye istihdam olanağının sağlandığını açıkladı.

Ülke genelindeki istihdam kapsamında amacın 2 milyon vatandaşa ilave istihdam olanağının sağlanması olduğuna dikkat çeken Sivas Valisi Gül, valiliğin öncü olması ve İŞKUR’un koordinasyonu sağlaması ile birlikte Sivas’ta iş adamlarının, sivil toplum kuruluşlarının ve diğer kamu kurumlarının da yardımları ile beraber istihdam seferberliğinin tanıtımının gerçekleştiğini söyledi.

İstihdam seferberliği çalışmalarında en önemli kolun ilave istihdam edilenlerin sigorta ve benzeri gibi tüm masrafların devlet tarafından ödenmesinin olduğunu hatırlatan Davut Gül, bundan ötürü karşılıkların bulunduğunu, ilave istihdamların sağlandığını söyledi. Mevcut durumdaki ilave istihdam sayılarının 13 bin 480 olduğunu söyleyen Davut Gül, seferberlik başlığında bulunan rakamlarında yüzde 19’una ilave istihdamın sağlanmış olduğu anlamına geldiğini belirtti. Yani ortalama 65 bin olan rakamlara 13 bin 480’lik bir ilavenin söz konusu olduğunu belirten Gül, ilerleyen dönemlerde bu rakamların 15 binin de üzerine çıkmasını ön gördüklerini, tahminlerinin bu yönde olduklarını söyledi.

İŞKUR İl Müdürü ile personelleri ilk sırada yer almak üzere bütün paydaşlara tek tek teşekkürlerini ileten Sivas Valisi Davut Gül, yaptıkları ekip çalışmalarının neticelerinde çok güzel bir sonuca vardıklarını, yeni iş ve yeni işçiye kavuşan herkese hayırlı kazançlar dileklerini iletti.