İŞKUR’da 2 Bin Kişilik Personel Alım İlanı Yoğunluğu!

2 Bin Kişilik İşçi Alımı Uzun Kuyruklar Oluşturdu

Rize Belediyesi ve bazı kamu kuruluşlarında görevlendirilmek üzere iki bin personelin istihdam edileceği haberi Rizelileri heyecanlandırdı. Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte İŞKUR’un yolunu tutan vatandaşlar, kurumda yoğunluğa neden oldu. İŞKUR binasının önünde başlayan kuyruğa binlerce vatandaş girdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, belediye ve bazı kamu kurum-kuruluşlarında 6 ay süreli personel istihdam etmeye hazırlanıyor. Toplum Yararına Çalışma Programıyla alınacak personel sayısı iki bin kişi olarak ilan edildi.

BAŞVURULAR BU GÜN BAŞLADI

Alınan bilgilere personel alımı için başvurular bu gün başladı. Rizeli vatandaşlar kentteki İŞKUR binasına akın etti. Bina içinde ve bina dışında oluşan kuyruklar Kurumda yoğunluğun yaşanmasına neden oldu. Merdivenlerde bekleyen vatandaşlar için oturma yerleri yapıldığı belirtilirken, bir çok vatandaşın hala ayakta sıranın gelmesini beklediği öğrenildi.

İŞKUR İL MÜDÜRÜ VATANDAŞLARI SAKİNLEŞTİRDİ

İŞKUR İl Müdürü Hasan Kiraz yoğunluk karşısında vatandaşları sakin olmaya davet etti. “İŞKUR veri tabanına herkes kayıt olacak” şeklinde açıklama yapan Kiraz, vatandaşların sakince sıralarını beklemesine yardımcı oldu.

“YOĞUNLUK İLK GÜN OLDUĞU İÇİN”

İŞKUR İl Müdürü Hasan Kiraz 2000 kişilik personel alımı ilanından dolayı yoğunluk yaşadıklarını ifade ederek, “Başvurular bir hafta devam edecek” bilgisini aktardı. İstihdam edilecek personelin geçici süreyle işe alınacağının altını çizen Kiraz “Personel alımında görevlendirilme süresi altı ayı kapsayacak” dedi. Bu günkü yoğunluğu başvurunun ilk günü olmasına bağlayan İŞKUR il Müdürü, yoğunluğun yarın azalmasını beklediklerini belirtti.