Türkiye’nin İki Önemli Kurumu İŞKUR ve SGK Birleşiyor!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu bugün Samsun’da yaptığı açıklamada İŞKUR ve SGK’nın önümüzdeki süreçte birleşeceğinin sinyallerini verdi. İşte Müezzinoğlu’nun Samsun’da yaptığı açıklamalardan başlıklar!

Müezzinoğlu, Samsun’daki Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası’na gerçekleştirdiği ziyarette, odanın üyeleri ile bir araya gelerek bir toplantı gerçekleştirdi. Yapılan bu toplantıda konuşan Bakan Müezzinooğlu, referandum ve siyasi gündem ağırlıklı bir konuşma yaparken, aynı zamanda İŞKUR ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’nın da birleştirileceğinin de sinyallerini verdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bahsi geçen bu birleştirmeyi yasa gerektirmeyen bir kaç değişiklik ışığında pratik ve hızlı bir şekilde çözüme kavuşturacaklarını belirtirken; İŞKUR ve SGK’nın yapılarının benzer olduğunu aktardı. Yaptığı açıklamada bahsi geçen iki kurumunda birlikte daha verimli çalışacağını aktaran Bakan Müezzinoğlu, gerçekleştirilecek koordinasyon ile birlikte iki kurumun birlikte çalışmasında hiçbir engel olmadığını ve iki kurumun da yapılacak birleşme sonrasında sorunlara daha hızlı çözüm bulabileceğini aktardı.

Samsun’daki Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası’nda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun gerçekleştirdiği toplantıya; K Parti Samsun Milletvekilleri Ahmet Demircan, Orhan Kırcalı, Fuat Köktaş, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Ak Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Köksel ve oda üyeleri katılım gösterdi.

Sosyal Güvenlik Kurumu ve İş ve İşçi Bulma Kurumunun birleşmesi ile ilgili insan vücudunu örnek gösteren Müezzinoğlu, iki kolun farklı farklı işlev görmektense aynı işlev üzerinde yoğunlaşmalarının ve tek vücuda ait olmalarının en doğru karar olduğunu belirten bir betimleme de yaptı.