Benzine 7 Kuruşluk Zam!

Benzine yeniden zam geliyor. PÜİS tarafından yapılan açıklamaya göre bu gece itibariyle beklenen zam miktarının 7 ila 9 kuruş aralığında gerçekleşeceği ifade edildi.

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) tarafından yapılan açıklamaya göre 14 Aralık 2017 Perşembe günü 00.00 itibariyle geçerli olacak benzin fiyatları zammının 7 kuruş ila 9 kuruş aralığında gerçekleşmesi beklendiği ifade edildi.

Benzin Zammı Bu Gece Etkili olacak

Geçtiğimiz günlerde yapılan benzin indirimi sonrasında, fiyatlar tekrar yükseltildi. 14 Aralık Perşembe günü 00.00 itibariyle geçerli olacak zam miktarının 7- 9 Kuruş aralığında olması beklenirken, motorin fiyatları ve LPG fiyatları için herhangi bir değişiklik yapılmadığının bilgisi verildi.

En son 8 Aralık Cuma günü yapılan 14 kuruşluk indirim sonrasında bir nebze rahatlayan vatandaş, yeni zam haberi ile yarına merhaba diyecek. Benzinin litre satış fiyatları İstanbul’da ortalama 1,57 Türk Lirası’na, Ankara’da ortalama 5,62 Türk Lirası’na, İzmir’de ise ortalama 5,61 Türk Lirası’na kadar yükselecek.

Forites Boru Hattı Sistemi’nde geçici olarak gerçekleştirilen kapatma çalışması Brent petrol fiyatlarını neredeyse rekor seviyeye çıkarttı. 2015 yılının Haziran ayından bu yana geçen süreçte ilk defa 65 dolar seviyesini aşan Brent Petrol, tekrar Batı Teksas petrol fiyatlarının üzerine çıktı.

Forties Boru Hattı Sistemi, aynı zamanda en büyük Brent petrol transfer eden boru hattı olması sebebi ile, dünya genelindeki tüm petrol piyasalarına direk olarak etki yapıyor. Bu hatta yapılan bakım/onarım çalışmaları da sık bir şekilde gerçekleştiği bilgisi paylaşılırken, hatta çeşitli çatlakların bazı dönemlerde ortaya çıktığı da ifade ediliyor.