Dev Şirket 7.000 Kişiyi İşten Çıkaracak!

Almanya’nın önemli markaları arasında yer alan Siemens’ten kötü haber geldi.

Elektrik santrallerinde kullanılan su türbinlerinde oluşan duygunluktan dolayı Almanya’nın önemli markalarından biri olan Siemens, dünya genelinde çok sayıda çalışanını işten çıkarmak için hazırlıklara başladı.

Siemens’ten Kötü Haber!

Siemens, dünya genelinde çalışan 7 bin kişinin işine son vermek için hazırlık yapıyor. Çalışanlarında işten çıkarılma sebebi olarak da elektrik santrallerinde kullanılan su türbinlerinde yaşanan duygunluk.

Leipzig ve Görlitz’teki Fabrikalar Kapatılıyor, Erfurt’taki Satılıyor!

Siemens, dünyadaki enerji elde etmedeki farklı sistemlerin ortaya çıkması ile türbinli sistemlerin kullanılmamasından dolayı Almanya’nın Leipzig ve Görlitz kentlerinde yer alan fabrikalarını kapatma kararı aldığını açıkladı. Bu fabrikaların kapatılmasına ek olarak da Erfurt’ta bulunan fabrikasını satışa çıkardığını açıkladı.

Siemens’in Şuandaki Çalışan Sayısı 16.000

Siemens’in tribün üretiminde istihdam ettiği kişi sayısı şuanda 16 bin. Gelecek yıl itibari ile dünya genelin çok sayıda çalışanının işlerine son vereceğini açıklayan Siemens’in çoğu çalışanı Almanya’da bulunuyor.  Siemens’in Avrupa’daki fabrikalarında çalışan 2 bin 500 kişi ile ABD’deki işletmelerin çalışan bin 800 kişinini işlerine 2018’de son verilecek.

Siemens Ne Zaman Kuruldu?

Siemens, 1847 yılında Almanya’da kuruldu. Kurulduğu tarihten bugüne kadar dünya genelinde çok sayıda fabrika açtı ve çok sayıda kişiye istihdam imkanı sağladı. Geçen sene 79 milyar 600 milyon değerinde ciro yapan şirket, bugüne kadar 352 bin kişiye iş imkanı verdi.