Fikir Üretene Maddi Destek Yatırım Bankası’ndan Gelecek!

Hükümet, son zamanlarda girişimciliğe ve esnafa sürekli olarak teşvik ve destek uygulamalarını gündeme taşımaya başlamıştı. Şimdi ise, zeka gerektiren, sektörlere yenilik ve hareket kazandıracak fikirler için Kalkınma Bankası tarafından maddi destek verilmesi yönünde uygulamalara başlanıldı. İşte tüm detaylar!

Hükümetin yaptığı yeni düzenleme ile birlikte hem akılcı, hem de sektörlere yenilik getirecek, bir ihtiyaca çözüm olacak fikirlere Kalkınma Bankası tarafından destek verilmesinin önünü açıyor. Yakın dönemde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, piyasalara gerçekleştirdiği müdaheleler ile birlikte, yeni düzenlemelerin de önü açılmış oldu.

Cumhurbaşkanı tarafından verilen talimatlar sonrasında, bakanlıklar, 6 ay süreç içerisinde gerçekleştirecekleri eylem planlarını hazırlayarak sundular. Hazırlanan eylem planları da Türkiye’de artık yepyeni bir dönemin başlangıcının müjdesi niteliğinde sunuldu.

Yapılan düzenlemeler ile birlikte artık Kalkınma Bankası, vatandaşlar tarafından sunulacak akılcı ve yenilikçi özellikler taşıyan fikirlere de maddi anlamda destek sunmaya başlayacak. Yeniden bir yapılandırma sürecine girecek olan Kalkınma Bankası’nın, 2017 yılı içerisinde düzenini ve yapılandırmasını tamemen tamamlanması bekleniyor. Yeni yapılanma sonrasında genç ve yaratıcı, akılcı, yenilikçi fikirleri mercek altına almaya başlayacak olan Kalkınma Bankası, sunulan fikirler içerisinde faydalı bulunanlara teşvik ve maddi destek sunmaya başlayacak.

İlk etapta sınırlı bir çerçeve içerisinde teşvik sunmaya başlayacak olan Kalkınma Bankası, ilerleyen süreçte daha geniş perspektiften teşvik ve maddi destek sunmaya başlayacak.