Findeks Risk Raporu Nasıl Alınır?

Findeks notunu öğrenmek isteyen bireyler, bu hizmeti sunan internet adresine üye olmak ve kullanıcı adı ile şifre üzerinden işlemlerini gerçekleştirmek zorundadır. Anlaşılır ve hızlı birkaç işlemin ardından üyelik işlemleri kolay bir şekilde yerine getirilmekte ve kullanıcılar bu sayede, findeks risk raporu alma işlemini gerçekleştirebilmektedir. Bilgilerin doğru girilmesi, sistem üzerinde bir kullanıcı hesabı oluşturulması, özellik ile cep telefon numarasının doğru bir şekilde girilmesi, son derece önemlidir. Sisteme girişlerde tek kullanımlık şifre gönderim işlemleri, cep telefonlarına yapılmaktadır.

Findeks Risk Raporu Nasıl Alınır?

Findeks’in resmi sitesine giriş yapmak maksadı ile üyelik işlemini tamamlayan ve bir kullanıcı hesabı oluşturan tüm bireyler, findeks risk raporu alma işlemini yapabilirler. Bilindiği üzere risk raporu, geçmiş 5 yıllık döneme ilişkin kredi ödemelerini ve halen devam eden diğer bir ifade ile aktif olan kredileri gösteren bir rapordur.

Öncelik, hesabın oluşturulması ve sisteme girmek maksadı ile ana ekranın açılmasındadır. Giriş butonuna tıklandığında kullanıcı giriş hanesine, TC. Kimlik numarası ve şifre bölümüne de ilk üyelikte oluşturulan şifrenin girilmesi gerekmektedir.

Şifre işlemleri tamamlandıktan sonra devam edilmesi halinde, kişisel bilgiler ekrana gelecektir. İşlemi onaylayan üyelerin, cep telefonlarına tek kullanımlık bir şifre gelecektir. Şifrenin ilgili alana girilmesinden sonra, bireylerin bilgilerinin yer aldığı sayfa açılacak ve o sayfa üzerinde rapor al şeklinde bir sekme bulunacaktır. Buraya tıklanması halinde, ekrana risk raporu yazılı yeni bir sayfa gelecektir.

Bu raporu almak isteyen kullanıcılar, sistem üzerindeki hesaplarında listede belirtilen miktarda para bulundurmak zorundadır. Eğer sistem bakiyelerinde talep edilen miktar kadar para yok ise, site üzerinden kredi kartı veya BKM Express sistemi ile ödeme yapılabilmektedir. Bakiyenin mevcut olması halinde, en altta bulunan rapor al butonuna tıklanması yeterlidir. Bahsedildiği üzere hesapta bakiye bulunmuyor ise, önce ödeme yapılmalı ardından rapor alma işlemine geçilmelidir.