Gayrimenkul Sertifikası Yürürlülüğe Giriyor!

Resmi Gazete’de 2016 yılında yayınlanan Gayrimenkul Sertifikası uygulaması, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) öncülüğü ile birlikte hayata geçiriliyor.

Hükümetin 2016 yılı içerisinde gerçekleştirilecek eylem planında yer alan ve geçtiğimiz yıl Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlülüğe giren Gayrimenkul Sertifikası uygulaması, TOKİ’nin öncülüğü ile birlikte uygulanmaya başlanılacak. Makro İnşaat tarafından inşa edilecek olan Başakşehir Park Mavera 3 Projesi’nde ilk defa gerçekleştirilecek olan uygulamaya dair tüm detaylar, 8 Mart 2017 tarihinde düzenlenecek olan basın toplantısı ile birlikte kamuoyu ile paylaşılacak.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan ve Makro İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Uyan’ın ev sahipliği ile birlikte 8 Mart 2017 Cumartesi günü saat 11.00’da gerçekleştirilecek olan basın açıklamasına; Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı Vahdettin Ertaş, Borsa İstanbul Anonim Şirketi Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Himmet Karadağ ve Vakıf Yatırım Genel Müdürü Kemal Şahin katılarak yer alacak.

Toplantı öncesi basına açıklama yapan TOKİ Başkanı Ergün Turan, Gayrimenkul Sertifikası ile birlikte sektöre hareket geleceğini aktardı. Yürürlüğe girerek uygulamaya geçecek olan Gayrimenkul Sertifikası projesinin küçük yatırımcılar için de bir ön açıcı olacağını dile getiren Turan, sektöre yeni bir enstrüman kazandırılacağının altını çizerken, detaylar için 8 Mart 2017 Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan basın toplantısını işaret etti.