Gratis’ten Cep Telefonlarına Gönderilen Mesajları Açmayın!

Cep telefonlarına kişisel bakım marketi olan Gratis’in adı kullanılarak gönderilen mesajlara dikkat! Söz konusu olan bu mesajlarda Gratis’ten bin 250 Türk Lirası değerinde kupon kazanmış olduğunuz bilgisi yer veriliyor ve mesajda yer alan linke tıklanıldığı anda cep telefonunuza virüs bulaşıyor.

Telefonunuza bulaşan bu virüs ise rehberinizde bulunan herkese aynı mesajı gönderiyor. Bu konuyla alakalı bir açıklamada bulunan kişisel bakım marketi Gratis, herhangi bir gift uygulaması olmadığını ve gerekli kanuni işlemleri başlatmış olduklarını belirtti.

Migros ve Media Markt gibi firmalardan da daha önce benzeri bir olay yaşanan Türkiye’nin kişisel bakım ve güzellik marketi olan Gratis’in adı ile gönderilmiş olan bu mesajlara dikkat edin… Son zamanlarda sıklıkla karşılaşılan bu mesaj aslında yalnızca virüs niteliğinde. Gratis Gift adı ile gönderilmiş olan bu mesajlarda linke tıkladığınız anda cep telefonunuza virüs bulaşıyor.

Telefonunuza virüs bulaştığında kişi listenizde yer alan herkese otomatik olarak aynı mesaj gönderiliyor. Sizin adınıza gönderilmiş gibi görünen bu mesajlardaki linke tıklayan arkadaşlarınızda, sizinle bu durumla karşı karşıya kalmış oluyor.

Gratis tarafından yapılmış olan açıklamada kendilerine ait Gift gibi bir uygulama olmadığını ve bununla alakalı da gerekli olan tüm kanuni işlemlerin başlatılmış olduğu bildirildi.

Sizin adınıza Gratis Gift adı kullanılarak gönderilmiş olan bu whatsapp virüs mesajları şu şekilde gönderiliyor:

Hey, Gratis’in bu teklifiyle senin ilgilenebileceğini düşünüyorum. Bu teklif sınırlı bir süre için geçerli ve sınırlı sayıda kupon kaldı. Ben kendim için aldım bu nedenle hala geçerliyken sende kendin için al. Bunun için sadece bu bağlantıya tıklaman yeterli.