Hacamatın Faydaları

Hacamatın ne olduğunu önceki yazımızı okuyanlar öğrenmiştir. Okumayanlar için: http://www.kredihaberi.com/haber/354/hacamat-nedir-hacamat-kime-yapilir.html 

Bu yöntem hakkında zaten bilgisi olanları ise bu yazımızda hacamatın faydaları hakkında bilgilendirmeye gayret göstereceğiz.

Modern tıp insanoğluna yıllardır tedavi dağıtmak için elinden geleni yapmakta ve yeni yöntemlerle hastalıklara deva olmaya çalışmaktadır. Ancak maalesef günümüzde her hastalığa tam olarak da çözüm bulamamaktadır. Bazı hastalıkları dindirip ilerlemesini önlerken, tamamen tedavi etme konusunda çaresiz kalmaktadır. Bu noktada devreye giren hacamat tekniğinin modern tıp yerine geçmek gibi bir iddiası ve derdi yoktur. Sadece insanların sağlığı ve mutluluğu için elinden geleni yapmakta ve bunda da son derece başarılı olmaktadır.

Hacamat, bünyesinde kan vermenin bütün faydalarını barındırır. Kan iliğinin yağlanmasını önler. Kalp krizi riskini önemli derecede azaltır. Vücutta anında genç hücrelerin oluşmasını ve yenilenmeyi sağlar. Vücudu dinç tutar. Ayrıca normal bir kan verme yöntemi olmayan hacamat kendine has faydalar da sağlamaktadır. Hacamat vücuttaki ödemleri çözer. Kan dolaşımının hızlanmasını ve sağlıklı bir yapıya kavuşmasını sağlar. Bağışıklık sisteminin gelişmesini sağlar. Buna bağlı olarak da hastalıkların vücuda girişini engeller. Kan üretimi ile ilgili olan bütün organları uyarır ve kendisine gelmesini sağlar. Kan asidini dengeleyecek bazik reaksiyonlar üreterek alyuvarların büyümesini engeller.

Hacamat yaptıran kişilerde baş ağrısını engelleyecek endorfin salgısı beyin tarafından salgılanmaya başlanır. Tansiyonu dengeleyici özelliği vardır, yani yüksek olan kişilerde düşürür, düşük olan kişilerin ise yükselterek optimum noktaya gelmesini sağlar. Bu sayede ani baş dönmelerini engeller. Kalbin ritim dengesini sağlayarak çarpıntısı olan hastaların rahatlamasını sağlar. Hacamat yaptıran kişilerde hipofiz bezi uyarılır, hormonlar dengeli şekilde çalışmaya başlar. Hormonların dengesiz şekilde çalışmasına bağlı olan bünyedeki bütün negatif etkiler ortadan kalkar. Hacamatın ilginç bir etkisi de göz üzerindedir. Gözünde ağrı, şişme, çapaklanma gibi sıkıntıları bulunan hastalar hacamat yaptırdıktan sonra bu dertlerinden kurtulurlar. Görme yetisinde iyileşme sağlanır.