İstanbul’a Yapılan 3. Havaalanı Projesinin Yarısından Çoğu Tamamlandı

İGA tarafından İstanbul’a 3. Havaalanı Projesi hızlı bir şekilde yapılmaya devam ederken, tüm dünya üzerinde İstanbul’u merkezi bir hale getirecek olan bu projenin yüzde 52’sinin tamamlandığı açıklandı.

İGA tarafından inşası üstelenilen ve İstanbul’da yapılan 3. Havaalanı Projesinin son durumu hakkında bilgi verildi. Tüm dünyanın merakla takip ettiği bu projede inşaatta büyük ilerleme kat edilerek hızla devam ettiği ve şuanda yüzde 52’sinin tamamlanmış olduğu bildirildi.

İstanbul’u havaalanı olarak dünyanın merkezi haline getirmesi ve her yıl milyonlarca yolcu tarafından kullanılacak olması beklenen bu 3. Havaalanı Projesi’nde çalışmalar hızla ve aralıksız olarak devam ediyor. Geçen hafta ilk kez, düzenlenmiş olan özel bir organizasyonla havaalanı pistine insansız hava aracı ve model uçak indirildi. Yapılan inşaat çalışmalarına dair edinilen son bilgilerde ise 3. Havaalanının yarısının tamamlandığı bildiriliyor. 24 saatte 3 vardiya şeklinde çalışmaları devam eden havaalanının program kapsamında yer alan etapları tek tek tamamlanıyor.

Bu dev havaalanı projesinde ki inşaat çalışmalarına dair açıklamayı, İGA Havaalanları İnşaatı Üst Düzey Yönetim Kurulu Başkanı (CEO) olan Yusuf Akçayoğlu yaptı. Yusuf Akçayoğlu yaptığı açıklamasında, halen daha yapımı sürdürülen İstanbul’da ki dev havaalanı projesinin yüzde 52’lik diliminin tamamlandığını duyurdu. Ayrıca Akçayoğlu açıklamalarında, 2 bin 300 mavi yaka, 2 bin 800 beyaz yaka olmak üzere yaklaşık 26 bin kişinin, bu inşaatı tamamlayıp Türkiye’yi bu yeni havaalanı ile buluşturmak adına büyük bir gayretle çalıştıklarını dile getirdi. Üstelik bu projede 442 kişinin iş sağlı ve güvenliği için çalışıyor olduğu da vermiş olduğu bilgiler arasında yer aldı. Yine inşaat süresince güvenli sürüş, iskele kurulumu, yüksekte çalışma ve kurtarma gibi toplamda 19 farklı alanda eğitimler verildiğini de bildirdi.