Kamu İşçileri İçin Sözleşme Hazır, İmzalar Yarın Atılıyor!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, kamu işçileri için müjdeyi verdi. Toplu sözleşmeler, yarın imzalanacak! İşte 200 bin kamu işçisini yakından ilgilendiren sözleşmeye dair tüm detaylar!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, dün gece saatlerinde Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Doburca Tesislerinde gazeteciler ile bir araya geldi. Kamu işçileri için sözleşme beklentisinin 1,5 aydan buyana gelen süreyle görüşmelerin devam ettiğini belirten Müezzinoğlu, 200 bin kamu işçisini yakından ilgilendiren müjdeyi gazetecilere verdi.

Görüşmelerin Ramazan ayı öncesinde başladığını ve Ramazan ayı boyunca devam ettiğini hatırlatan Bakan Müezzinoğlu, Türk – İş Sendikası Başkanı başkanlığında sendika temsilcilerinin taleplerinin dinlendiğini ve bu haftanın Perşembe ve Cuma günlerinde sözleşmelerin olgunluk nokrasına ulaştığını kaydetti.

Yaptığı açıklamada hem Türk – İş Sendikası’na, hem de diğer sendikaların başkalarına ve Maliye Bakanı Naci Ağbal’a ve hükümete teşekkür eden Müezzinoğu, sözleşmelerin yarın Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımı ile imzalanacağını aktardı.

Yükselen enflasyona karşı işçi sınıfının korunduğunu belirten Müezzinoğlu, enflasonun üzerinde bir artış sağlayabilmek adına sendikalardan gelen taleplerin de karşılanma gayreti içerisinde olunduğunu belirtti. Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımı ve Türk – İş Sendika Başkanı’nın katılımı ile birlikte 3 Temmuz Pazartesi günü saat 11.00’da sözleşmelerin imzalanacağını belirten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu,  sözleşmelerin yaklaşık 200 bin kamu işçisini yakından ilgilendirdiğini belirtti.