Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün?

Eylül ayının başına tekabül eden Kurban Bayramı için resmi tatilin kaç gün olacağı büyük bir merak konusu oldu. 2017 Kurban bayramı tatili kaç gün sorusunun cevabı hakkında ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’dan açıklamalar geldi. İşte Kurban Bayramı tatili kaç sürecek sorusunun cevabı!

Gün içerisinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı tatili hakkında açıklamalarda bulundu. Basın mensupları tarafından yöneltilen ‚Kurban Bayramı için resmi tatil kaç gün olacak?‘ sorusunu cevaplayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, turizm sektörü için tatil süresinin uzamasının isabetli olacağını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, turizm sektörü açısından bayram tatilinin uzatılmasının iyi olacağını ifade etti. Durumun müsait olması durumunda tatil süresinin uzatılması taraftarı olduğunu ifade eden Erdoğan, Antalya’da gün itibariyle yüzde 80’lik bir doluluk oranı olduğunu ifade etti. Salı günü gerçekleşecek olan Bakanlar Kurulu ile birlikte Kurban Bayramı tatilinin kaç gün olacağının netleştirileceğini ifade eden Erdoğan, Hükümetin 10 gün kurban bayramı tatili fikrini programına dahil ettiğini ve konu hakkında çalışmalar yaptığını ifade etti.

Salı günü gerçekleşecek Bakanlar Kurulu ile birlikte Kurban Bayramı tatilinin kaç gün olacağının kesinleşeceğini ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bayram tatili süresinin 10 gün olmasının Bakanlar Kurulu’nun gündeminde olduğunu ifade etti.