POYD Başkanı Duran: Oteller Doluyor, Rezervasyon Yaptıracaklar Çabuk Olsun!

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Hakan Duran, kurban bayramı tatilinin uzaması sonrasında açıklamalar yaptı.

POYD Başkanı Hakan Duran, kurban bayramının uzatılması ile turizm sektörüne hareket geldiğini, bayram süresi boyunca  iç pazarda 1,5 milyon Türk vatandaşın tatil çıkacağını tahmin ettiklerini, otellerin ise şimdiden dolduğunu açıkladı.

Yaptığı açıklamalarda Hakan Duran, otellerdeki yabancı turistlerin ise yüzde 70’lik bir orana tekabül ettiğini açıkladı.

Kurban Bayramı tatilinin 10 güne çıkarılması ile iç pazara hareket geleceğini, pazarın bundan olumlu yönde etkileneceğini, bu durumun ise var olan ihtiyacın karşılanacağını söyleyen Duran, turizm sektörüne gelen canlılıktan çok mutlu olduklarını ifade etti.

2017 yılının çok zor geçtiğini söyleyen Duran, 10 günlük tatilin hepimiz için çok büyük bir ihtiyaç olduğunu, otellerin de şimdiden doğduğunu, hatta bazı otellerdeki doluluk oranlarının ise yüzde 90’a kadar çıktığını açıkladı.

Rus pazarının yoğun olması, Avrupa’ya ise hareket geliyor olması, BDT (Bağımsız Devletler Topluluğu) ülkeleri ve İsrail’inde hareketli olmasının mutlu ettiğini söyleyen Duran, iç pazarın da bu sebeple çok hareketleneceğini söyledi.

Kurban Bayramı için bayram planları olanların şimdiden rezervasyonları yaptırmalarını söyleyen Duran, herkesin ellerini çabuk tutmasını söyledi.

Açıklanan son veriler incelendiği zaman fiyatlarda 70 ile 80 dolar değerinde azalma meydana geldiğini söyleyen Duran, ülkemize gelen turistler sayesinde geçen senenin yaralarının sarıldığını, şu saatten sonra bugüne, 2018’e ve sonraki yıllara bakmamız gerektiğini, 2017’deki asıl hedefimizin olmayan misafirleri kazanmamız gerektiğini ve gelen turistlere de en iyi şekilde ev sahipliği yapmamız gerektiğini söyledi. Duran, tüm turistlere ülkemizin vazgeçilemez olduğunu hissettirip, hizmet kalitemizi göstermemizi söyledi.