Roketsan Lise Mezunu Ön Lisans Mezunu ve Lisans Mezunu Eleman Alıyor!

Ülkemiz savunma sanayiinin önemli kuruluşları arasında bulunan Roketsan hızla büyümeye devam ediyor. Savunma sanayii alanında son yıllarda atılım içerisinde olan ve bu alandaki ihracatını da her geçen gün artıran Türkiye, bu alanda bölgesel güç olma yolunda önemli adımlar atıyor. Sektörün dev aktörlerinden Roketsan, kaydettiği büyümeye paralel olarak personel alımlarına da devam ediyor.

Savunma Sanayii İcra Komitesi kararıyla 1988 yılında kurulmuş olan Roketsan, bugüne kadar onlarca savunma sanayii ürünü geliştirmiş ve geliştirmeye devam etmektedir. Geliştirdiği materyalleri hem Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine dahil olan kurum, hem de bu ürünlerin ihracatını gerçekleştirmektedir. 2017 yılında da önemli hedeflerini gerçekleştirmek adına yoluna devam eden kurum; bünyesinde istihdam etmek üzere personel alımlarına da devam ediyor.

Lise Ve Ön Lisans Mezunu Teknisyen Alımı

Roketsan, geride bıraktığımız 3 yıl boyunca teknisyen alımlarına devam etti. Teknisyen alımları ön lisans eğitimi veren üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olan adaylardan ve lise mezunu adaylardan alınmaktadır. Lise mezunu adayların iş ilanına başvurabilmeleri için meslek liselerinin; elektrik, elektronik, kimya teknolojisi, makine, torna tesviye, makine ve resim konstrüksiyon, metal işleri bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir.

Ön lisans mezunlarının ise meslek yüksek okullarının; mekatronik, makine, metalurji, elektrik elektronik, kimya, makine ressamlığı bölümlerinin birinden mezun olmaları gerekmektedir. Kurum bahse konu adayların başvurularının gerekli görüldükçe değerlendirileceğini deklare etti.

Mühendis Alımları da Devam Ediyor

Roketsan pek çok alanda Mühendislik mezunlarını da geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yine bünyesinde istihdam etmeye devam edecek. Kurum tarafından bütün ilanlar resmi internet sitesinde yayımlanmıştır. Kurum diğer adayların da başvuru yapabilmeleri için ilgili sayfada ayrıca “genel başvuru” başlığı da yayımlamıştır. Roketsan iş ilanı ile ilgili olarak kurumun resmi sitesine ulaşabilirsiniz.