Sabancı Holding’te İstifa!

Sabancı Holding’in 2010 yılından bu yana CEO’luk görevinde hizmet veren Zafer Kurtul‚un istifa etmesi ile birlikte yeni CEO Mehmet Göçmen oldu.

Haber Türk’ün yayın kanalı olan Business HT’nin edindiği bilgilere göre, Zafer Kurtul’un istifasının beklenmedik olmadığı ortaya çıktı. Yaklaşık 7 yıldır CEO’luk görevini yürüten Zafer Kurtul, daha önceden plan dahiline aldığı şekilde, Genel Kurul’u takip ederek görevinden ayrılacağını belirtmişti. Cuma günü yapılacak olan yıllık değerlendirme toplantısında Zafer Kurtul ve Mehmet Göçmen‚in birlikte basın açıklaması yaparak görev değişiminin yapılması bekleniyor.

İstifasını sunan Zafer Kurtul’un yerine CEO görevine getirilen Mehmet Göçmen, 14 yıllık bir süre zarfında Sabancı Holding bünyesinde görev alıyordu. Özellikle enerji grubu alanında gösterdiği başarı ile CEO görevini hakettiği de edinilen bilgiler arasında yer alıyor.

Sabancı Holding‚in Kamuyu Aydınlatma Platformu’nun yaptığı açıklamada, 20 Şubat 2017 tarihine gerçekleştirilen Yönetim Kurulu’nda Zafer Kurtul’un istifasını sunduğu ve 30 Mart 2017 tarihi itibariyle görevinin Mehmet Göçmen’e devredileceği bilgilerine yer verildi.

İstanbull Üniversitesi’nin İşletme Fakültesi’nden mezun olan Zafer Kurtul, 98 yılında Akbank bünyesinde Genel Müdür Yardımcısı olarak görev aldı. 2000 ila 2009 yılları arasında Genel Müdürlük görevini yürüten Kurtul, 2010 yılından bu yana geçen süre zarfında CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak Sabancı Holding bünyesinde çalıştı