Skoda Marka Araçlar Geri Toplanıyor!

Volkswagen’in Rusya’da satış sağladığı Skoda markalı tam 43 bin 151 adet araç geri çağrılarak toplanıyor. İşte o detaylar!

Almanya’nın otomotiv devi olan ve Avrupa’daki en büyük pazar payına sahip olan Volkswagen, 2012 ile 2016 yılları arasında Rusya’da satışını gerçekleştirdiği Skoda marka araçlarını, teknik arızalar sebebi ile geri istediğini duyurdu. Bu duyuru ile birlikte tam 43 bin 151 adet aracın geri çağrılacağı da edinilen bilgiler arasında.

Teknik Arıza İçin Geri Çağrılıyorlar.

Rus Standartları Enstitüsü tarafından yapılan açıklama ile birlikte Volkswagen’in Rusya operasyonlarını üstlenerek gerçekleştiren şirket, olası bir teknik problem sorunu sebebi ile, Skoda marka araçları geri çağırma kararı aldığını bildirdi.

43 bin 151 Adet Araç Geri Çağrıldı

Volkswagen’in Rusya’daki çalışmalarını yürüten şirket, olası bir teknik arıza ihtimali olduğu için 2012 ile 2016 yılları arasında satışı gerçekleştirilen tam 43 bin 151 adet Skoda marka aracı geri çağırdı. Geri çağrılan araçların modelleri ise Skoda Octavia, Skoda Superb, Skoda Fabia ve Skoda Yeti and Rapid modelleri olarak belirlendi.

Yaşanan bu olay için Volkswagen cephesinden henüz bir açıklama gelmez iken, geri çağırılan 43 bin 151 otomobil için nasıl bir yol izleneceği ise araç sahipleri tarafından büyük bir merak konusu oldu.

Geri Çağrılan Modeller

Rusya’da Volkswagen yetkili şirketi tarafından geri çağrılan otomobillerin modelleri Skoda marka Superb, Fabia, Yedi and Rapid olarak belirlendi. Çağrılan araçların 2012 ila 2016 yılları arasındaki modelleri kapsıyor.