THY’den Doluluk Rekoru!

Türk Hava Yolları, Ağustos ayı içerisinde gerçekleştirdiği uçuş rakamlarını açıkladı. Ciddi bir doluluk oranında artış yaşayan firma, yüzde 84,3’lük bir doluluk oranına ulaşarak tarihinin en dolu dönemini geride bırakmış oldu.

Dünya genelinde en fazla farklı noktaya uçuş gerçekleştiren Türk Hava Yolları, Ağustos ayına dair uçuş sayısı, yolcu sayısı ve doluluk oranı hakkında detaylı bilgileri kamuoyu ile paylaştı. Bahsi geçen dönem içerisinde, bir önceki yılın aynı dönemine oranla 5,7 puanlık bir artış yaşamayı başaran Türk Hava Yolları, kendi tarihinin rekorunu kırarak yüzde 84,3 seviyesine kadar ulaştı.

Dış hat doluluk oranında yüzde 6,3’lük bir puan artışı elde etmeyi başaran Türk Hava Yolları, bu alanda da yüzde 84,1’lik doluluk seviyesine ulaştı. 2015 yılının aynı döneminde yüzde 83,3’lük doluluk oranına ulaşan firma, 2016 yılının aynı döneminde de yüzde 78,6’lık doluluk oranı gerçekleştirmişti.

Temmuz ayı ile birlikte start alan çift haneli hızlı büyümede yüzde 10,1’lik artış devam ederken, 2016 yılının Ağustos ayına oranla kapasitede de yüzde 2,6’lık bir artış oldu. Taşınan yolcu sayısında yüzde 14’lük artış yaşanırken, bahsi geçen dönem içerisinde tam 7,4 milyon yolcunun taşınması sağlandı. 2015 yılına oranlandığında ise kapasitede yüzde 18’lik artış, yolcu sayısında yüzde 16’lık artış, talepte ise yüzde 20’lik artış yaşandığı kayıtlara geçti.

Transit yolcu rakamları ayrı tutulduğunda ise yurt dışı yolcu sayısında yüzde 40’lık bir artış yaşayan Türk Hava Yolları, aynı dönem içerisinde kargo ve posta hacmi konusunda da yüzde 18’lik bir artış yaşamayı başardı.