Türk Hava Yolları’ndan Ek Bagajlara Ek Fiyat Uygulaması

Kendi internet sitesinden açıklama yapan Türk Hava Yolları, dış hatlara yapılan uçuşlarda parça bagajlarda artık ücret alınacağını bilgisini aktardı.

Türk Hava Yolları, yolcularının her bir bagajını uçuş noktalarında belirtilen ağırlıklarına ve limitlerini kontrol edip, limiti aşanlardan ücret alacak. Yolcular toplamdaki bagaj ağırlıklarının üzerine çıkmamış bile olsalar parça sayısında artış meydana geldiğinde fazladan bagaj ücreti alınacak.

Ücretsiz olarak hizmetin içine dahil olan bagajlarda bir parça başına 23 kilogram ağırlığı tanımlandı.  Parça başına düşen fazla ağırlıkların ise ücretlerinin ödenmesi karşılığında, söz konusu parçanın ağırlık hakkı ise 32 kilograma çıkarabilinecek.

Türk Hava Yolları’nın kendi internet sitesinden yaptığı açıklamada, parça bagaj sistemi kapsamında yolcuların her bir bagajları uçuş noktalarında belirtilen ağırlığa uyup uymadığı, üst ölçü limitini aşıp aşmadığı kontrol edilecek. Söz konusu uygulama Ekonomi ile business classs sınıfında olan yolcular için geçerli olacak. Örnek olarak business class sınıfından bilet bir yolcunun 2 tane ücretsiz bagaj hakkı var. Yani 32×2’den 64 kilogramlık bir bagaj hakkı olmuş oluyor. Ek olarak 1 parça daha bagaj ödemesini gerçekleştirerek en fazla 23 kilogram ağırlığında ek bagaj hakkı daha olabiliyor. 23 kg ile 32 kg arasında bir tane daha fazla bagaj getirebilmesi için ek bagaj ücreti ile birlikte fazla ağırlık ücreti beraber alınır. Yabancı havayolu şirketinin bulunduğu yolculuklarda en önemli taşıyıcının ücretsiz bir şekilde bagaj alabildiği kuralları ile ekstradan bagaj ücretleri uygulanır.