TOKİ Borçlularına Yüzde 20 İndirim Müjdesi!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapılan açıklamada, Eylül ayı içerisinde kalan borcunun tamamını ödeyip, tapusunu anında almak isteyen hem konut, hem de iş yeri alıcılarına yüzde 20 oranında indirim kampanyası yapılacağının bilgisi verildi.

Toplu Konut İdaresi Başkanı Ergün Turan tarafından yapılan açıklamada, Eylül ayı içerisinde düzenlenecek yüzde 20 oranındaki indirim kampanyası için vatandaşların bütçelerini şimdiden ayarlamalarının ek sağlıklısı olacağnı belirtti. Birikmiş borçları bulunan vatandaşlara yönelik düzenlenecek kampanyada, tapusunu hemen almak isteyen vatandaşlara yüzde 20 oranında indirim uygulanacağının müjdesi verildi.

2017 yılına dair olan indirim kampanyasının Eylül ayı içerisinde düzenleneceğini belirten TOKİ Başkanı Turan, kampanyaların bir takım prosedürleri uygulayarak gerçekleşeceğini aktardı. En geç Eylül ayında indirim kampanyasının düzenleneceğini belirten Turan, borcunun kalan kısmını ödeyerek tapusunu almak isteyen vatadandaşlara yönelik yüzde 20 oranında indirim uygulanacağını belirtti.

2016 yılında uygulanan aynı kampanya vasıtasıyla 17 bin kişinin ödemelerini yaparak hemen tapularını aldığını belirten Turan, 817 milyon Türk Lirası tutarında ödeme yapıldığını hatırlattı. Ödeme yapılan miktarın 513 milyon Türk Lirası’na tekabül eden kısmın herhangi bir kredi kullanılmadan, halk arasındaki deyişle ‚yastık altı parası‘ olarak tabir edildiğini belirten Turan, bunun ülke ekonomisi için de oldukça canlandırıcı bir etki olduğunu belirtti.

Kampanya detaylarının ilerleyen vakitlerde TOKİ’nin resmi internet sitesi üzerinden faydalanacağını belirten Turan, bu başvuru tarihi sonrasında bahsi geçen yüzde 20 oranındaki indirimden faydalanmanın mümkün olmayacağının da bilgisini vermiş oldu.